Current track

Title

Artist

Background

10. edycja projektu Kultura Dostępna

Napisany przez , 30 kwietnia 2018

W ramach 10. edycji projektu Kultura Dostępna w każdy czwartek w kinie Helios zaczynając od 3 maja, a kończąc na 30 sierpnia będziemy mogli uczestniczyć w projekcjach polskiej sztuki filmowej. Seanse będą odbywać się o godzinie 18:00, a w wybranych kinach również o 13:00.

Kultura dostępna to projekt, który ma poszerzyć grono odbiorców polskiej sztuki kinematografii. Akcja ma na celu zniwelować potencjalnie główną barierę w dostępie do kina, a mianowicie wysoką cenę biletów. Dzięki tej inicjatywie we wszystkich kinach Helios na terenie całej Polski w każdy czwartek o godzinie 18:00, a wyjątkowo od tej edycji również o godzinie 13:00 będzie można obejrzeć dany film kupując bilet za cenę 10 zł. Operatorem projektu jest Narodowe Centrum Kultury.

Pierwszym filmem, który otworzy tegoroczny projekt 10. edycji, to ,,Narzeczony na niby” wyreżyserowany przez Bartosza Prokopowicza. W kolejnych tygodniach będziemy mieli możliwość obejrzenia produkcji takich jak ,,Podatek od miłości”, ,,Atak paniki” czy ,,Plan B”.  Zobaczymy również filmy, które widzieliśmy podczas poprzednich edycji, m.in. ,,Cicha noc”, ,,Najlepszy”, ,,Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” oraz nominowaną do Oscara animację ,,Twój Vincent” przedstawiającą historię życia wybitnego artysty Vincenta Van Gogha. Na ekranach ponownie ujrzymy dokument Marcina Borcharta pt. ,,Beksińscy. Album wideofoniczny”. Nie zabraknie także wątku dla fanów mocniejszych wrażeń, gdyż w programie pojawi się ,,Botoks”, ,, Kobiety mafii” oraz ,,Pitbull. Ostatni pies”. W repertuarze znalazły się także produkcje nagrodzone Złotymi Lwami za najlepsze zdjęcia w filmie ,,Pomiędzy słowami”, a także za najlepszy scenariusz dla Jagody Szelc do filmu ,,Wieża. Jasny dzień”.

10. edycja projektu Kultura Dostępna w Kinach – repertuar:

3 maja – Narzeczony na niby
10 maja – Podatek od miłości
17 maja – Atak paniki
24 maja – Plan B
31 maja – Cicha noc
7 czerwca – Najlepszy
14 czerwca – Beksińscy. Album wideofoniczny
21 czerwca – Twój Vincent
28 czerwca – Botoks
5 lipca – Kobieta sukcesu
12 lipca – Pomiędzy słowami
19 lipca – Wieża. Jasny dzień
26 lipca – Listy do M.3
2 sierpnia – Serce miłości
9 sierpnia – Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej
16 sierpnia – Pitbull. Ostatni pies
23 sierpnia – Twarz
30 sierpnia – Kobiety Mafii

kultura dostępna

 

Zarezerwuj biletyhttps://www.helios.pl/13,Kielce/Repertuar/

Źródło: http://www.nck.pl/

http://www.kulturadostepna.pl

Plakat ze strony: http://www.nck.pl


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.