Radio Alarm

Jesteśmy studencką radiostacją internetową Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.  Projekt ruszył w październiku 2015 roku z inicjatywy kieleckich studentów. Na antenie mówi się o tym  co może zainteresować żaków oraz pracowników Uniwersytetu.

Misją rozgłośni jest jednoczenie studentów ze wszystkich kieleckich uczelni. W redakcji Radia Fraszka swoje miejsce odnaleźli nie tylko młodzi dziennikarze, ale również studenci innych kierunków: politologii, filologii polskiej, filologii angielskiej, historii czy bezpieczeństwa narodowego.

Program Radio Fraszka ma charakter  „informacyjno-publicystyczny” dotyczący problemów i działalności środowiska akademickiego Kielc. Zgodnie z założeniami, program zawiera audycje prezentujące twórczość artystyczną kieleckiego środowiska.”Fraszka” adresowana jest zarówno do studentów, jak i do pracowników naukowych. Radio chce przyciągnąć także młodzież licealną ostatnich klas, stojącą przed wyborem dalszej drogi edukacyjnej. Głównymi odbiorcami programu Radio Fraszka UJK są słuchacze w wieku 16-35 lat; adresatami programu są również, wszyscy absolwenci uczelni bez względu na wiek, którym nadal są bliskie problemy życia akademickiego województwa świętokrzyskiego.

Studenci pracujący w Radiu Fraszka tworzą około 20 audycji o tematyce kulturalnej, sportowej, muzycznej i publicystycznej. Jesienią 2017 roku Radio Fraszka wyemitowała pierwszy program na żywo. A w 2018 roku Radio osiągnęło miesięczną słuchalność rzędu 600-700  słuchaczy.

Nasz portal informacyjny, na którym właśnie czytasz te informacje osiągnął ponad 20 tys wejść na stronę miesięcznie.