Zwycięstwo Milanu z Udinese

Napisany przez , 19 stycznia 2020

AC Milan po zaciętym spotkaniu wygrał na swoim stadionie z Udinese Calcio 3:2. Bohaterem meczu został Ante Rebić, który w 90 minucie gry zdobył gola na wagę trzech punktów dla gospodarzy. Cały mecz na ławce rezerwowej przesiedział Krzysztof Piątek.

Prowadzenie po błędzie Gianluigiego Donnarummy wykorzystał w 6 minucie, Jens Stryger Larsen, który strzałem z dystansu umieścił piłkę w siatce. W pierwszej połowie swoje sytuacje mieli również Lasagnia oraz Ibrahimović, jednak do przerwy nie padło już więcej bramek.

Po trzech minutach od rozpoczęcia drugiej odsłony meczu mieliśmy już remis. Wyrównał Rebić po asyście Andrei Contego. Udinese nie poddawało się, czego dowodem były strzały Rodrigo De Pauli oraz Stefano Okakiego. Obie próby obronił jednak bramkarz Milanu. W 72 minucie meczu za sprawą Theo Hernandeza na prowadzenie wyszli gospodarze. Francuz wykorzystał lekkie zamieszanie w polu karnym i płaskim strzałem wpakował piłkę do siatki strzeżonej przez Musso.

Pięć minut przed zakończeniem meczu, wyrównanie na 2:2 strzałem głową dał Kevin Lasagna. Końcówka była emocjonująca, a decydującego gola dającego zwycięstwo zespołowi prowadzonemu przez Stefano Piolego, zdobył Chorwat Rebić.

W tabeli Serie A, AC Milan z dorobkiem 28 punktów zajmuje 8 miejsce. Udinese po dzisiejszej porażce jest na 14 miejscu i na swoim koncie posiada 24 punkty.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.