Current track

Title

Artist

Background

Zmiany w koreańskim systemie liczenia wieku

Napisany przez , 24 grudnia 2022

Korea Południowa jest znana z wielu różnych ciekawych tradycji, zwyczajów. W tym kraju zostaje zmieniona jedna z zasad, która moim zdaniem dodawała wyjątkowości temu kraju a mowa tutaj o liczeniu wieku koreańczyków.

W Korei Południowej koreańczycy mają już rok w momencie urodzenia. Każdy kolejny rok dodają sobie wraz z nowym rokiem, pierwszego stycznia. Obywatele Korei zawsze byli rok starsi niż reszta świata a teraz rząd Korei Południowej wprowadza zmianę.

Zmiana ta nie jest bezcelowa, ponieważ już od dawna w dokumentach koreańczyków wiek był liczony od zera i każdy rok był dodawany zgodnie z urodzinami. Jest to też ułatwienie dla koreańczyków ze względu na to, że za granicą często mieli zagwostkę jaki wiek podać osobie zainteresowanej. Moja koleżanka z Korei Południowej na początku naszej znajomości przedstawiła mi swój wiek podwójnie – 21 i 22 lata, ze względu na panujący system.

Warto wspomnieć, że ten sytem równiez obejmował specjalne obliczenia kiedy koreańczyk staje się pełnoletni oraz wyznaczał czas w którym powinni mężczyźni udać się do wojska. Mimo tej decyzji, słyszałam opinię, że koreańczycy w niektórych częściach Korei zostaną przy swojej długoletniej zasadzie.

Spóźniłam się z tą informacją, ale moje artykuły głownie opieram na Korei Południowej więc takiej informacji na fraszce nie mogło zabraknąć! A wy w systemie koreańskim ile byście liczyli lat od 1 stycznia 2023? Ja 22!


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


%d bloggers like this: