Current track

Title

Artist

Background

Zmiana zasad eliminacji do Mistrzostw Świata!

Napisany przez , 4 grudnia 2019

Eliminacje do Mistrzostw Świata 2022, które odbędą się w Katarze będą rozgrywane w nowej formule. Jak informuje UEFA nie zmieni się system rozgrywania spotkań w grupie, jednak żeby awansować, będzie trzeba rozegrać mecze w fazie play – off.
Znalezione obrazy dla zapytania puchar mistrzostw świata
Nowe zasady wprowadzone przez UEFA sprawiają, że dziesięć drużyn z pierwszych miejsc w grupach eliminacyjnych uzyska bezpośredni awans na czempionat w Katarze. O ostatnie trzy wolne miejsca będą walczyć zespoły, które w swoich grupach zajęły drugie miejsca oraz dwie najlepsze reprezentacje z Ligi Narodów.

Kolejna edycja Ligi Narodów odbędzie się na przełomie 2020 i 2021 roku. To właśnie wtedy poznamy dwie najlepsze ekipy, które rozegrają mecze o awans na Mistrzostwa Świata.

Nowy regulamin wprowadza również zmiany w systemie rozgrywania spotkań fazy play – off. Na tym etapie eliminacji nie będzie klasycznego dwumeczu, a o miejscach w danych grupach będą decydowały jedne mecze.

12 drużyn, które zagrają w fazie play – off zostaną podzielone na 6 par, a zwycięscy tych spotkań rozegrają bezpośrednie mecze, które przesądzą o ostatecznym awansie na mundial.

Przypomnijmy, że na Mistrzostwach Świata zagrają 32 reprezentacje, w tym 13 z Europy.

W eliminacjach europejskich do najważniejszej imprezy 2022 roku udział weźmie 55 zespołów (w tym Polska), a mecze rozgrywane będą na początku 2021 roku.

 

Źródło: sport.pl, gazetakrakowska.pl
Fot: polsatsport.pl, gazetalubuska.pl

 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.