ZMIANA LIDERA KLASYFIKACJI GENERALNEJ PO PROLOGU W TRONDHEIM

Napisany przez , 13 marca 2019

Za nami kwalifikacje z cyklu Raw Air oraz Pucharu Świata w skokach narciarskich, które odbyły się w Trondheim. Do głównych zawodów awansowali wszyscy polscy skoczkowie, a nowym liderem norweskiego turnieju został Stefan Kraft.
Znalezione obrazy dla zapytania skoki narciarskie
Z biało – czerwonych jako pierwszy na belce startowej pojawił się Paweł Wąsek, który skoczył 116 metrów i sprawa awansu do pierwszej serii jutrzejszych zawodów była niepewna. Jak się jednak okazało, odległość uzyskana przez młodego zawodnika z Ustronia pozwoliła mu zająć 43 miejsce i kibice będą mieli okazje oglądać go również jutro.

Kolejnym polakiem mogącym się cieszyć z awansu do konkursu był Stefan Hula. 115 metrów dało mu 44 lokatę.

Na treningach bardzo dobrze spisywał się Jakub Wolny i według wielu kwalifikacje miały być tylko formalnością jeśli chodzi o start w konkursie głównym. Tak też się stało. Wolny uzyskał 122,5 metra. Zajął 15 pozycje i wywalczył pewny awans do konkursu.

Z naszych reprezentantów najlepszy okazał się Dawid Kubacki, który skoczył aż 130 metrów. Kwalifikacje zakończył na 3 pozycji i awansował do najlepszej „10” Raw Air.

Zajmujący 4 lokatę w kwalifikacji generalnej Pucharu Świata, ale będący od jakiegoś czasu w kryzysie Piotr Żyła nie może być zadowolony ze swojego skoku. 120,5 metra dało „Wiewiórowi” dopiero 26 pozycje.

Kamil Stoch oddał solidny skok, lecz kibice zapewne oczekiwali od „Orła z Zębu” lepszej próby. 123 metry pozwoliło Stochowi uplasować się na 14 miejscu.

Prolog przed zawodami wygrał Austria – Stefan Kraft (133,5 m), który został nowym liderem norweskiego turnieju Raw Air spychając na drugą pozycje Norwega – Roberta Johanssona.