Current track

Title

Artist

Background

YouTube to wielka pomoc czy wielkie zagrożenie?

Napisany przez , 30 marca 2021

Nie ma się co oszukiwać – serwis YouTube z roku na rok osiąga coraz to większą popularność. Od  2005 roku stale dostarcza swoim użytkownikom edukację i rozrywkę. Zaczynając od muzyki, po vlogi, kończąc nawet na newsach czy poradnikach. Warto się zastanowić nad pytaniem… czy treści youtubowe są przydane i jak wpływają na odbiorcę?

You tubeWiadome jest, że współczesna młodzież spędza pokaźną ilość czasu na oglądaniu tego serwisu internetowego. YouTube zawiera szeroki zakres różnorodności treści – znajdziemy w nim odpowiedź na praktycznie każde, nurtujące nas pytanie. YouTube jest skarbnicą wiedzy, dzięki której jesteśmy w stanie edukować się. Młodzież znacząco docenia serwis, który zapewnia im dobrą zabawę, odpoczynek i pomoc. Użytkownicy oglądają takie materiały, które odpowiadają ich zainteresowaniom i upodobaniom. Jednak to w dużej mierze czas wolny może przyczynić się do częstotliwości jego oglądania. Można zauważyć, że treści rozrywkowe cieszą się największą popularnością. Wśród mężczyzn przeważają te sportowe, natomiast kobiety wybierają treści urodowe. Za to, treści zdrowotne i poradnikowe spełniają swoją rolę u najstarszych użytkowników.

Przeważnie każdy odbiorca YouTube ma swojego ulubionego twórcę. W związku z tym widzowie serwisu często wspierają swojego idola poprzez komentowanie i reakcje na zamieszczony materiał. Dodatkowo te działania przyczyniają się do traktowania youtuberów jako osoby publiczne, którzy obserwowani są w sieci. Znaczącą kwestią dla serwisu jest możliwość zarabiania pieniędzy, co daje sporą siłę napędową do tworzenia treści. YouTube zawiera wiele korzyści, a dobór treści i ich zależność jest odpowiednia dla niepełnoletnich użytkowników.

W obecnych czasach YouTube ma niewiele zagrożeń. Serwis walczy z hejtem i nienawiścią, jednak trzeba przyznać, że takie są uroki świata Internetu. Na uwagę zasługuje fakt, że obecnie YouTube stanowczo radzi sobie z treściami patologicznymi, które natychmiastowo blokuje. Jego użytkownicy są wiernymi odbiorcami, którym ciężko zrezygnować z oglądania i słuchania zamieszczonych materiałów. Biorąc wszystko pod uwagę, można jednoznacznie stwierdzić, że  twórcy YouTube, tworząc i rozwijając serwis – osiągnęli znakomity sukces, który zebrał miliony aktywnych i zadowolonych użytkowników.

Angelika Miernik


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.