Current track

Title

Artist

Background

Wypożyczanie rowerów w Kielcach

Napisany przez , 16 grudnia 2019

Dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych, w regionie realizowane będą inwestycje takie jak wypożyczalnia rowerów w Kielcach i nowe ścieżki rowerowe w gminie Morawica.

Blisko 20 mln dotację otrzymało miasto Kielce. Jak mówi prezydent Kielc w mieście powstaną 4 km nowych ścieżek rowerowych. Uruchomiona zostanie także miejska sieć wypożyczalni jednośladów. Finanse zostaną również przeznaczone na infrastrukturę do obsługi wypożyczalni, m.in. parkingi rowerowe. Do dyspozycji będzie 200 rowerów, z czego 20 to rowery z napędem elektrycznym.

Nowe trasy rowerowe powstaną m.in. po zachodniej stronie alei Solidarności, od alei IX Wieków Kielc do Alei Tysiąclecia, przy Warszawskiej od ulicy Szydłówek Górny do Jaworskiego oraz od ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego do ulicy Sikorskiego.  Realizacja projektu rozpocznie się od przyszłego roku.

– Polska, w tym region świętokrzyski, podąża za zachodnimi wzorcami komunikacyjnymi – mówi marszałek Andrzej Bętkowski.

Dodaje, że jeśli chodzi o zakupy rowerów, Polska jest liderem w Europie. Coraz popularniejsze staje się przesiadanie z samochodów i autobusów na rowery. Inwestowanie w infrastrukturę rowerową oraz stworzenie dobrej bazy dla jednośladów pozwoli utrzymać te trendy.

Ścieżki rowerowe powstaną również w gminie Morawica. Pojawią się one na Osiedlu Nad Morawką i zostaną połączone ze ścieżkami rowerowymi wzdłuż zalewu w Morawicy.

Źródło: m.radio.kielce.pl


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.