Current track

Title

Artist

Background

WWF alarmuje!

Napisany przez , 4 listopada 2018

Według raportu WWF w ciągu ostatnich 50 lat populacja dzikich zwierząt zmniejszyła się o 58%.
Organizacja ta zajmuje się ochroną przyrody a jej głównym celem jest powstrzymanie postępującej degradacji środowiska.

Mike Barett z WWF: „Gdyby nagle nastąpił spadek populacji ludzkości o 60 proc., byłoby to równe wymarciu Ameryki Północnej i Południowej, Afryki, Europy, Chin i Oceanii”. Porównanie to w dobitny sposób uświadamia nam skalę tego wszechobecnego problemu.
W raporcie przedstawiono najbardziej ucierpiałe regiony. Okazuje się, że w Środkowej i Południowej Ameryce w latach 1970-2014 zabito niemalże 90% zwierząt…

Poprzez oficjalną stronę organizacji śledzić możemy aktualne informacje odnośnie zagrożonych gatunków. Raport przedstawiający ilość żyjących tygrysów mrozi krew w żyłach- na Ziemi zostało jedynie 4% wszystkich zamieszkujących do tej pory osobników.
Zorientować możemy się także w statystyce gatunków żyjących w Polsce. Okazuje się, że w naszym kraju mieszka jedynie około 110 niedźwiedzi a populację rysia nizinnego szacuje się na zaledwie 40 osobników. Te liczby uświadamiają nam, z jak wielkim problemem się zmagamy. Z problemem, któremu winien jest człowiek, między innymi poprzez wycinkę lasów. Co minutę ich powierzchnia kurczy się o obszar porównywany do 36 boisk piłkarskich.

Skala problemu jest niewątpliwie ogromna. Dopóki nie będziemy świadomi konsekwencji swoich czynów, nic nie zmieni się w tej kwestii. WWF alarmuje- straty są bowiem bezpowrotne.

 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Kontynuuj czytanie