Current track

Title

Artist

Background

Witajcie w regionie Galar! – Premiera Pokemon Sword & Shield

Napisany przez , 15 listopada 2019

Już dziś na sklepowe półki trafiły pierwsze egzemplarze jednej z najbardziej wyczekiwanych konsolowych premier tego roku  – Pokemon Sword & Shield.

Mówiąc o Nintendo pierwsze tytuły jakie przychodzą nam do głowy to oczywiście Mario, Legend of Zelda czy właśnie Pokemony. Te ostatnie są z nami już prawie ćwierć wieku i cały czas zyskują nowych fanów chcących “złapać je wszystkie”.

Nintendo Switch zadebiutowało w 2017 roku i od tamtego czasu fani serii wypatrywali kolejnej części gry o ulubionych stworkach, będącej kontynuacją bardzo udanych Pokemon Sun and Moon na konsole przenośną – Nintendo 3DS.  Nie pomogły jednak wydane rok później Pokémon: Let’s Go, Pikachu! i Pokemon: Let’s Go, Eevee! (będące remake’iem gry Pokemon Yellow z 1998), które pomimo dobrych ocen nie przypadły do gustu wieloletnim fanom japońskiej serii.

Po wielu miesiącach zwiastunów, zapowiedzi i doniesień, na konsolę Nintendo Switch i wydaną 20 września jej skompresowaną wersję Nintendo Switch Lite ukazała się już ósma generacja Pokemonów, czyli Sword & Shield.

Gra przeniesie nas tym razem do malowniczego regionu Galar, który inspirowany jest Wielką Brytanią. Twórcy zapewniają nas, że podczas przygody odkryjemy wiele niezwykłych i barwnych lokacji, a odwiedzane przez nas miasta dostarczą nam masy nowych atrakcji. Nie zabraknie też wciągającej fabuły i najważniejszych dla serii emocjonujących starć Pokemonów. Poza wciągającą fabułą twórcy zapowiadają prawie 100 zupełnie nowych gatunków stworków, ale także powrót tych doskonale nam znanych z poprzednich gier.

Choć ze względu na liczne decyzje odpowiedzialnego za tytuł studia Game Freak gra spotkała się z negatywnym odbiorem wśród graczy to pierwsze recenzje wielu portali internetowych informują nas o tym, że Pokemon Sword & Shield jest kolejną dobrą odsłoną jednej z najpopularniejszych serii gier na świecie.

 

Źródło: pokemon.com

 

 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.