Poranna gimnastyka

08:00 14:00

W świętokrzyskich derbach górą AZS UJK Kielce

Napisany przez , 27 września 2020

W drugiej kolejce 1 ligi piłkarzy ręcznych AZS UJK Kielce pokonał SPR Wisła Sandomierz 27:23 (15:13). Derbowy pojedynek drużyn z naszego regionu przez większość spotkania był wyrównany i dopiero w ostatnich minutach akademicy ostatecznie przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W pierwszych minutach meczu to goście z Sandomierza nadawali rytm grze, w 7 minucie prowadzili 5:3. Akademicy nie pozwolili wiślaną na powiększanie przewagi i po 3 kolejnych bramkach z rzędu wyszli na prowadzenie 5:6. Mimo wielu dogodnych sytuacji żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większej przewagi. W końcowych minutach pierwszej połowy kielczanom udało się zbudować małą przewagę i zeszli do szatni przy wyniku 15:13. Po przerwie sandomierzanie szybko zniwelowali straty i doprowadzali do remisu 15:15. Momentem zwrotnym spotkania była 38 minuta, kiedy to Tomasz Cupisz obejrzał czerwoną kartkę za uderzenie w twarz Daniela Goliszewskiego. Przymusowe zejście z parkietu najskuteczniejszego zawodnika sandomierzan odbiło na mocy ofensywnej zespołu. Goście trzymali dystans do 54 minuty nie pozwalając odskoczyć akademikom na bezpieczną przewagę. Decydujące było ostanie 5 minut spotkania, kiedy to gospodarze zgrali skutecznie w obronie, nie tracąc przez ten czas ani jednej bramki i po ostatnim gwizdku sędziego zawodnicy AZS UJK Kielce mogli cieszyć z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

Najwięcej bramek dla AZS UJK Kielce zdobyli Daniel Goliszewki i Piotr Gasin po 6, a dla Wisły Jakub Rusin i Tomasz Cupisz po 7.

W kolejnym meczu 3 października o godz. 19:00 AZS UJK Kielce zagra z KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Z powodu obostrzeń pandemicznych mecz odbył się bez udziału publiczności.                                  Transmisję z pojedynku przeprowadziło Uniwersyteckie Centrum Mediów UJK.

AZS UJK Kielce – SPR Wisła Sandomierz 27:23 (15:13)                                                                                      AZS UJK: Jastrząb, Drozd, Pyrka – Bernacki 2, Boszczyk 4 (1), Wacek 1, Stępnik 1, Siedlarz 2, Bysiak, Goliszewski 6, Sornat, Wójcik 5 (3), Zdziech, Hady, Gasin 6.

SPR Wisła: Pęgielski 1, Skowron – Solon, Szklarski, Kabata, Kozioł 2, Białkowski 4, Rusin 7 (5), Malinowski 2, Werstler, Cupisz 7.

Rzuty karne: UJK 6/4, Wisła 5/5

Kary: UJK 12 minut, Wisła 8 minut.

Upomnienia: UJK 🟨 3, Wisła 🟨  2, 🟥 1

Sędziowie: Bąk M. – Kielce, Kołodziej S. – Kielce