Current track

Title

Artist

Background

W sam raz na długie zimowe wieczory – „Niebieskie nitki” autorstwa Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk

Napisany przez , 13 stycznia 2020

Książka, którą przedstawię jak najbardziej nadaje się na zimowe wieczory, ponieważ czytając ją czujemy domową, swojską atmosferę. Nie ma w niej pośpiechu, szybkich zwrotów akcji, jest czas na przemyślenia.

„Niebieskie nitki”, to książka napisana przez Małgorzatę Gutowską-Adamczyk. Jest to historia 16-letniej dziewczyny o imieniu Paulina, nazywanej również Linką. Nastolatka przeżywa trudniejszy okres w życiu, bo jej rodzice się rozwiedli. Dziewczyna ma żal do ojca, gdyż uważa, że ten ją zdradził, natomiast z matką nie może się dogadać. Jakby tego było mało Linka zmuszona jest przeprowadzić się do starego dworku babci i prababci. Okazuje się, że panuje tam życzliwa atmosfera. Wśród serdecznych kobiet Paulina próbuje na nowo ułożyć sobie życie. Bardzo pomaga jej w tym sztuka, dzięki której ma się czym zająć i choć na chwilę zapomnieć o troskach codziennego życia. Niespodziewanym zwrotem w jej życiu jest zawarcie znajomości ze sławnym pisarzem. To sprawia zagubionej nastolatce wiele radości. Okazuje się również, że wirtualną znajomość z tym pisarzem zawiera także jej matka. Książka ma zaskakujące zakończenie i mamy ochotę na kolejną jej część.

Książkę „Niebieskie nitki” polecam nie tylko nastolatkom. Jest w niej bowiem kilku dorosłych bohaterów oraz ich dojrzałe przemyślenia. Ja niemal od razu polubiłam główną bohaterkę, gdyż sama w życiu przeżyłam wiele zmian i może dlatego tak szybko się z nią utożsamiłam. Lektury nie polecam osobom lubiącym książki trzymające w napięciu z wartką akcją, bądź też lubiącym wzruszające romanse – wyciskacze łez. Uważam, że książka jest warta przeczytania, zwłaszcza w spokojne, chłodniejsze wieczory, kiedy mamy więcej czasu na zanurzenie się w lekturze.


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Kontynuuj czytanie