Current track

Title

Artist

Background

W filmie dokumentalnym o INXS pojawią się utwory niepublikowane wcześniej

Napisany przez , 15 marca 2019

Sylwetka Michaela Hutchence’a zostanie zaprezentowana w dokumencie „Mistify”. Ścieżka dźwiękowa tego filmu zainteresuje na pewno nie jednego fana INXS.

Wokalista zespołu popełnił samobójstwo 22 listopada 1997 roku. Fani zespołu mają niedosyt i chcieliby usłyszeć wcześniej niepublikowane piosenki muzyka i finalnie dojdzie do takiej sytuacji w związku z premierą filmu dokumentalnego pt.: „Mistify”. Tytuł nawiązuje do piosenki INXS z płyty „Kick”.

Za wyżej wymieniony dokument odpowiada reżyser Richard Lowenstein, który współpracował z INXS przy teledyskach na początku kariery zespołu – m.in. „Burn for You” (1984), „What You Need” (1985), „Listen Like Thieves” (1986), „Need You Tonight”/”Mediate” (1987) i „Never Tear Us Apart” (1988). Twórca obiecał pokazanie całej prawdy o wokaliście, który stał się pierwszą rockową australijską gwiazdą znaną na całym świecie.

Film będzie miał premierę w kwietniu 2019 roku na Tribeca Festivalu i na soundtracku znajdziemy dwa wcześniej niepublikowane covery z wokalem Hutchence’a. Na ścieżce dźwiękowej nie zabraknie także największych hitów zespołu.

Chris Murphy z wytwórni Petrol Records wyraził swoje zdanie na temat nadchodzącego dokumentu:

W filmie będziemy mogli zobaczyć życie Michaela i poznać bliżej jego muzykę, co stworzy ciekawą konwersację. Takie filmy, jak „Bohemian Rhapsody” czy „A Star is Born” pokazują, jak nasza kultura się wzbogaca, gdy mamy kreatywne połączenie filmu z muzyką i jestem dumny z tego, że „Mystify” będzie kolejnym tego przykładem.

Historia zespołu zaczęła się w 1977 roku od powstania kapeli The Farris Brothers. INXS pojawił się w 1979 roku, natomiast debiutancka płyta wydana została w 1980 roku. Utworem promującym debiutancką płytę zespołu był numer „Just Keep Walking”, który stał się jednocześnie pierwszym przebojem formacji. Dużą popularność przyniosła zespołowi płyta „Kick” wydana w 1987 roku, z którego pochodzą takie hity jak: „Never Tear Us Apart”, „Need You Tonight” czy właśnie „Mystify”.

Grupa stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych reprezentantów new wave, bo przez swój taneczny rock zdobyła szczyty list przebojów, zaś klipy wyznaczały wysokie standardy. Wspaniałą karierę zespołu zatrzymała samobójcza śmierć wokalisty w 1997 roku.

Źródło: www.antyradio.pl


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Kontynuuj czytanie