Current track

Title

Artist

Background

VW Passat wciąż króluje na polskich drogach

Napisany przez , 28 grudnia 2018

Popularność VW Passata nie spada. Do kraju sprowadzane są kolejne modele tego samochodu, a chętnych na kupno niemieckiej marki wciąż nie brakuje. Co sprawia, że Passat jest tak popularny?

Dużą zaletą tego auta jest stosunek jakość/cena. Za niezbyt wygórowaną sumę możemy pozwolić sobie na solidne i komfortowe auto klasy średniej. Co więcej, pod względem ilości miejsca i przestrzeni, VW Passat porównywany jest nie z Audi A4 ze swojego segmentu. Ale z Audi A6 reprezentującym klasę Premium. Ponadto ważnym argumentem na rzecz Passata jest dobry wynik w testach zderzeniowych przeprowadzanych przez EuroNCAP. VW Passat B5 FL (2000-2005) uzyskał 4 gwiazdki w czołowym i bocznym teście zderzeniowym. Następny model auta, VW Passat B6 (2005-2010) uzyskał już maksymalną notę bezpieczeństwa, czyli 5 gwiazdek. Oznacza to, że nawet wiekowe modele tego samochodu gwarantują kierującemu i pasażerom wysoki standard bezpieczeństwa. Nastoletnie modele Passata z generacji B5 FL mają w wyposażeniu systemy bezpieczeństwa ABS, ESP, poduszki powietrzne, klimatyzację, elektryczne szyby, komputer pokładowy czy elektroniczny zamek. Z kolei model B6 rozszerzony jest między innymi o system bezpieczeństwa EBD czy BAS, będącymi rozwinięciem i ulepszeniem systemu ABS. To wszystko sprawia, że wielu kierowców rozważa zakup popularnej niemieckiej marki.

Ile kosztują auta tej marki?

Wszystko zależy w którą generację samochodu celujemy. Obecnie największą popularnoścą cieszą się dwie generacje auta : B5 FL (2000-2005) oraz B6 (2005-2010). Zarówno starsze jak i nowsze modele są znacznie rzadziej sprowadzane i kupowane. Średni wiek sprowadzanego samochodu wynosi obecnie 11-12 lat. Dlatego generacja B6 powoli wysuwa się na zdecydowanego lidera wśród klientów. Jej ceny rozpoczynają się od 15 tysięcy złotych. Jednak za te pieniądze będziemy mogli sobie pozwolić jedynie na samochodu z początkowego okresu produkcji, ze słabszymi jednostakimi silnikowymi, uboższym wyposażeniem oraz wyższym przebiegiem. Jeśli chcemy kupić zadbanego Passata B6, z bogatszym wyposażeniem oraz mocniejszą jednostką silnikową, ceny rozpoczną się od 20-22 tysięcy złotych. Najdroższe egzemplarze Passata (wersja highline) z 2006 roku wyceniane są nawet na 25-27 tysięcy złotych. Nowsze roczniki mogą przekroczyć nawet 30 tysięcy zł. Wszystko zależy więc od wymagań kupującego oraz wyposażenia i stanu techniczego samochodu. Pamiętajmy jednak o tym, że zbyt tanie modele mogą wymagać wielu kosztownych i uciążliwych napraw. Dlatego czasem lepiej dołożyć 2-3 tysiące zł i kupić zadbane auto, niż oszczędzać na siłę i stracić większe pieniądze w warsztacie.

Jeśli myślimy o wciąż bardzo popularnej wersji B5 FL, ceny będą znacznie niższe. Zadbany egzemplarz możemy dostać za około 9-10 tysięcy złotych. Jeśli zdecydowalibyśmy się poświęcić 12-15 tysięcy zł, jesteśmy w stanie kupić zadbaną wersję Highline. Minimalną kwotą od której startują popularne B5 „po lifcie” jest 5 tys zł. Jednak w tym wypadku możemy kupić jedynie ubogie wersje auta, z początkowego okresu produkcji, z wysokim przebiegiem oraz z problemami blacharskimi. Dlatego, aby uniknąć wyjeżdżonych wersji samochodu, musimy dołożyć kilka tysięcy zł do tej kwoty. Pamiętajmy też o tym, że popularne w naszym kraju diesle, mają znacznie wyższe przebiegi niż jednostki benzynowe. Dlatego decydując się na 10-15 letniego TDI z Niemiec, musimy liczyć się z koniecznością wymiany pewnych części oraz wykonaniem pewnych napraw. Jednak auta te potrafią odwdzięczyć się nam wytrzymałością silników, niskimi kosztami eksploatacji oraz komfortem jazdy.

Źródło:moto.interia.pl

Fot:autokult.pl


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Kontynuuj czytanie