Łomża VIVE Kielce zdobyła Skopje!

Napisany przez , 20 listopada 2020

Łomża VIVE Kielce wygrała z Vardarem Skopje 33:29 w meczu 7. kolejki Ligii Mistrzów piłkarzy ręcznych. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Alex Dujshebaev oraz Andreas Wolff.

Po trudnym początku meczu (5-1 dla Vardaru) Mistrzowie Polski zaczęli powoli odrabiać straty. W bramce dobrze spisywał się Andreas Wolff i szczypiorniści z Kielc doprowadzili do remisu 10:10. Na wyróżnienie zasługuje postawa Alexa Dujshebaeva, który w całym meczu zdobył dziesięć bramek i był kluczowym zawodnikiem. Do przerwy drużyna Łomża VIVE Kielce prowadziła w Skopje 16:13.

W drugiej połowie gracze Vardaru przejęli inicjatywe, z dobrej strony pokazywał się grajacy na kole Patryk Walczak, którego bramka doprowadziła do wyrównania a chwilę potem jego koledzy wysunęli się na prowadzenie. Po raz kolejny ciężar gry wziął na siebie Dujshebaev, a kolejnymi fantastycznymi obronami popisywał się Wolff. Vive ponownie przejęli kontrolę nad meczem i ostatecznie pokonali Macedończyków 33:29.

Mistrzowie Polski prowadzą w grupie A, mając na końcie 11 pkt (5 wygranych -1 remis -1 przegrana). Następny mecz zagrają już 21 listopada w ramach PGNiG Superligii z Chrobrym Głogów. Z kolei 25 litopada rozegrają rewanż z Vardarem Skopje, tym razem na Hali Legionów.

HC Vardar 1961 – Łomża Vive Kielce 33:29 (13:16)

Vardar: Ristovski, Cantegrel – Cupić 5, Dibirov 5, Stoilov 3, Jotić 6, Kalarash 1, Dissinger 1, Taleski 1, Vujin, Georgievski 4, Walczak 2, Gadza 1, Dimitrioski, Vekic, Mishevski.

Łomża Vive: Wałach, Wolff – A. Dujshebaev 10, Tournat 4, Gudjonsson 2, Karalek 3, Karacić 2, Gębala 2, Kulesh 2, Fernandez 1, Sićko 2, Lijewski, D. Dujshebaev 3, Moryto, Vujović 1, Olejniczak.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.