RADIO FRASZKA

V edycja Olimpiady Wiedzy o Mediach w IDI

Napisany przez , 14 grudnia 2018

14 grudnia w Instytucie Dziennikarstwa i Informacji UJK w Kielcach odbył się drugi wojewódzki etap V edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Uczestnicy musieli zmierzyć się z 40 pytaniami dotyczącymi historii i działania mediów. Laureatka poprzedniej edycji chce walczyć o 1. miejsce w etapie centralnym.

Na temat organizacji olimpiady, liczby biorących w niej udział oraz nagród wypowiedziała się przewodnicząca Komitetu Okręgowego – prof. Renata Piasecka-Strzelec.

Uczniowie piszący test przyjechali z Jędrzejowa, Starachowic, Staszowa i Włoszczowy, a wśród nich kilka osób, które brały udział w konkursie rok temu – na przykład wspomniana wyżej Andżelika Kowalska (Włoszczowa). Zajęła ona 1. miejsce w etapie wojewódzkim i 2. w centralnym.

Rejestracja uczestników rozpoczęła się o 11:30, zaś sam test o 12:00. Po zakończeniu olimpiady, uczniowie udali się do siedziby studenckiego Radia Fraszka, celem odbycia warsztatów praktycznych.

W połowie marca 2019 roku będzie miał miejsce finał olimpiady oraz wręczenie nagród.

Wyniki V Olimpiady Wiedzy o Mediach po podliczeniu punktów, prezentowały się następująco:

1. Andżelika Kowalska ZSP nr.2 Włoszczowa
2. Jakub Glibowski LO, Staszów