Udana inauguracja Korony

Napisany przez , 4 sierpnia 2021

Korona Kielce wygrała pierwszy mecz sezonu 2021/2022 w Fortuna 1 Lidze. Kielczanie pokonali 2:0 beniaminka 1 ligi- Skrę Częstochowa po bramkach Marcina Szpakowskiego i Jakuba Łukowskiego.

Od początku meczu inicjatywę przejęli Złocisto-Krwiści, którzy prowadzili grę i szukali dogodnych okazji do strzelenia bramki, jednak goście bronili się bardzo skutecznie i powstrzymywali ataki kielczan. Dogodną sytuację w 29 minucie meczu miał Łukowski, niestety pomocnik w sytuacji sam na sam z golkiperem Skry uderzył w boczną siatkę. Z upływem czasu drużyna z Częstochowy radziła sobie coraz lepiej i przewaga Korony malała. Na szczęście dla gospodarzy przed końcem pierwszej połowy udało im się otworzyć wynik meczu. Jacek Kiełb w 44 minucie oddał strzał z rzutu wolnego z około 20 metra od bramki, po którym piłka trafiła w słupek ale dopadł do niej Marcin Szpakowski i z bliskiej odległości umieścił futbolówkę w siatce. Drugą bramkę kielczanie zdobyli jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, po dobrej kombinacyjnej akcji piłkę otrzymał Łukowski i tym razem pokonał Sujeckiego, a koroniarze schodzili na przerwę w dobrych nastrojach.

Po zmianie stron Złocisto-Krwiści oddali inicjatywę gościom, pozwalając im rozgrywać piłkę w ataku pozycyjnym. Zawodnicy z Częstochowy nie czuli się najlepiej w takiej formie konstruowania akcji, jednak stworzyli sobie kilka okazji w drugiej połowie, ale za każdym razem z nich zwycięsko wychodziła defensywa Korony z czujnym w bramce Konradem Forencem na czele. Były bramkarz Zagłębia Lubin zaprezentował się z bardzo dobrej strony i w dużej mierze dzięki niemu gospodarze nie stracili bramki. W kolejnych spotkaniach jednak kielczanie nie mogą tak oddawać inicjatywy przeciwnikom, jeśli chcą w przyszłym sezonie zagrać w najwyższej klasie rozgrywkowej. Kolejny mecz Korona zagra 9 sierpnia a ich rywalem będzie Puszcza Niepołomice. Spotkanie odbędzie się na Suzuki Arenie o godzinie 18:00

Korona Kielce 2-0 Skra Częstochowa

Marcin Szpakowski 44′, Jakub Łukowski 45′

Korona: 1. Konrad Forenc – 25. Grzegorz Szymusik, 4. Piotr Malarczyk, 14. Michał Koj, 11. Łukasz Sierpina – 6. Jacek Podgórski (68′, 8. Zvonimir Petrović), 24. Filipe Oliveira, 20. Marcin Szpakowski, 7. Jakub Łukowski (81′, 23. Adrian Danek), 10. Jacek Kiełb (90′, 18. Janusz Nojszewski) – 9. Adam Frączczak.

Skra: 1. Nikodem Sujecki – 8. Rafał Brusiło, 21. Oskar Krzyżak, 27. Mariusz Holik, 18. Łukasz Winiarczyk – 17. Krzysztof Napora (58′, 11. Mikołaj Kwietniewski), 20. Szymon Szymański, 6. Marcin Stromecki, 7. Piotr Nocoń, 23. Dawid Niedbała – 9. Maciej Mas (65′, 37. Kamil Wojtyra).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.