Current track

Title

Artist

Background

Tydzień Kultury Języka

Napisany przez , 6 marca 2020

W dniach od 9 do 14 marca 2020 r. odbędzie się XXVIII Tydzień Kultury Języka w województwie świętokrzyskim. Hasło tygodnia brzmi: ,,Chrońmy klimat i język. Łączy je: czystość i świeżość, radość i urok, przestrzeń i wolność”.

 

Celem projektu realizowanego przez instytucje związane z edukacją i kulturą jest budowanie świadomości dotyczącej roli języka ojczystego w różnych sferach życia, stworzenie możliwości aktywnego uczestnictwa w propozycjach różnorodnych form Tygodnia, przygotowanie ucznia do świadomego uczestnictwa w kulturze, propagowanie kultury oraz kształtowanie estetyki i formy wypowiedzi. 

Wydarzenie to jest skierowane do uczniów, nauczycieli, studentów, jak i mieszkańców Kielc. Dla zainteresowanych program przewiduje seminaria, dyskusje, wykłady, slamy, warsztaty, turnieje, spotkania z ludźmi kultury i nauki, zabawy, nietypowe lekcje, prezentacje, wystawy i inne kształcące atrakcje. Dla uczniów przewidziano dodatkowo nie tylko możliwość uczestniczenia, ale i szansę organizowania różnych przedsięwzięć takich jak konkursy ortograficzne czy czytelnicze.

W związku z Tygodniem języka w województwie odbyła się konferencja prasowa rozpoczęta przez dyrektor Instytutu Literaturoznawstwa i Językoznawstwa prof. Marzenę Marczewską.

 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.