Trzy punkty zostają w Kielcach

Napisany przez , 8 listopada 2018

Siatkarki AZS UJK Kielce pokonały na swoim terenie zespół UKS Victoria Włoszczowa 3:1.

Początek pierwszego seta w wykonaniu zespołu z Kielc nie wyglądał dobrze. Po kilku błędach własnych to zawodniczki Victorii wyszły na prowadzenie 5:3, jednak świetny powrót do dobrej gry pozwolił wyjść na prowadzenie gospodyniom 8:7. Dobrą passę szybko jednak przerwały zawodniczki z Włoszczowy , które po skutecznych zagrywkach zdołały odskoczyć aż na 5 punktów (13:18). Niestety w końcowej fazie seta drużynie AZS-u nie udało się dogonić rywalek przez co set został oddany na straty (16:25).

Drugi set spotkania zapowiadał się na bardzo emocjonujący. Oba zespoły prezentowały wyrównany poziom grając punkt za punkt. Dobra gra w obronie oraz ataku pozwoliła zespołowi z Kielc odskoczyć na 6 punktów przewagi przy wyniku 16:10. Końcówkę seta zdominował już zespół gospodyń, demonstrując siłę zarówno w ataku jak i zagrywce. Drużyna Victorii została rozbita ulegając w drugiej partii 25:15.

Kolejny set pokazał że obie drużyny walczą o najwyższe cele. Każda z akcji toczyła się punkt za punkt. Sytuacja utrzymywała się przez większość seta, jednak wyrównaną walkę przerwała ekipa z Kielc uciekając przeciwniczkom na 3 punkty przy rezultacie 22:19. Po zaciętej walce, ponownie zwycięskie okazały się zawodniczki AZS-u wygrywając 25:21.

Początek czwartej partii to popis gry ze skrzydeł drużyny kieleckiej. Gospodynie wyszły na bardzo wysokie prowadzenie (12:4). Do samego końca tego seta, kielecki zespół utrzymywał przewagę nad rywalkami. Końcowa faza seta przebiegła po myśli Grzegorza Osiakowskiego, a jego podopieczne wygrały 25:18, co w rezultacie zapewniło zwycięstwo oraz 3 punkty dla zespołu AZS-u

AZS UJK Kielce- UKS Victoria Włoszczowa 3:1 (16:25,25:15,25:21,25:18)