Current track

Title

Artist

Background

Trzech dotychczasowych rywali udziela poparcia Wencie

Napisany przez , 1 listopada 2018

Kandydaci na prezydenta z I tury – Artur Gierada, Marcin Chłodnicki i Krzysztof Adamczyk przyznali Bogdanowi Wencie swoje wsparcie w II turze wyborów na wspólnej konferencji prasowej. Argumentują tę decyzję obecnością wielu ważnych również dla nich aspektów w programie wyborczym byłego selekcjonera reprezentacji Polski.

Po I turze wyborów jasnym stało się, że w wyścigu o fotel prezydenta liczyć się będzie już tylko dwóch kandydatów – dotychczas piastujący owo stanowisko Wojciech Lubawski oraz rzucający mu wyzwanie Bogdan Wenta. Dla wielu wyborców, także tych, którzy nie poszli do urn, istotną kwestią stały się więc decyzje tych polityków, którzy odpadli już z rywalizacji.

Idąc do wyborów każdy z nas był przekonany, że to on przedstawia najlepszą ofertę. (…) Wszyscy sobie zdajemy sprawę, że nie jesteśmy dysponentami naszych głosów, ale dość często nasi wyborcy pytają nas, na kogo my będziemy głosować w drugiej turze wyborów

Mówił Artur Gierada, który osiągnął próg 7,43% głosów. Jednocześnie zaznaczył, że Wenta oferuje w swoim programie rzeczy ważne również dla niego, przykładowo – podział miasta na dzielnice. W tym samym tonie wypowiada się Marcin Chłodnicki ( 4,12% głosów ), zwracając się do wyborców centrolewicowych.

Ostatni z kandydatów, którzy wsparli Wentę – Krzysztof Adamczyk przywołuje zaś temat walki ze smogiem, jako ich element wspólny w programie wyborczym.

Choć oczywiście nie można zakładać, że każdy z głosujących na wymienionych wyżej polityków, przyjmie ich punkt widzenia na II turę, to poparcie dotychczasowych kandydatów ma bez wątpienia duże znaczenie dla Bogdana Wenty i może okazać się decydujące. Aby się tego dowiedzieć, przyjdzie nam zaczekać do ogłoszenia wyników niedzielnego głosowania.

Źródło: FaktyKielce24.pl


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.