Current track

Title

Artist

Background

TRADE DEADLINE W NBA

Napisany przez , 7 lutego 2019

7 lutego to data, która oznacza ostateczny zarys walki o playoffy. To ostatnia szansa na wymianę w trakcie sezonu, wzmocnienie słabszych stron, czy też po prostu handel mający na celu określenie najbliższych celów zespołu. Kto? Gdzie? Za co?

Od momentu opisywanej już przeze mnie wymiany na linii Dallas Mavericks-New York Knicks sporo się działo. Philadelphia 76ers stawia wszystko na jedną kartę, Washington Wizards idą w totalną przebudowę, a Lakers po nieudanym trade z Anthonym Davisem pocieszają się porządnym 3&D.

Na pierwszy ogień Sixers. All in. Do Philly trafił rozgrywający bardzo dobry sezon Tobias Harris, Boban Marjanovic i Mike Scott. W Clippers w zamian wylądowali Mike Muscala, Wilson Chandler, Landry Shamet i co najistotniejsze – picki. Pierwszorundowy wybór w 2020 i 2021(via Miami Heat) oraz dwa drugorundowe. 76ers wyraźnie pokazują, że sukcesy chcą osiągać już teraz. Mają świetną pierwszą piątkę i planują jeszcze wzmocnić ławkę. Clippers zaś wydają się być coraz bardziej zainteresowani Anthonym Davisem i latem zaproponować za niego pokaźną paczkę picków. Zasygnalizowali też, że playoffy w tym roku nie są dla nich priorytetem, a Jerry West daje świetną szansę Lakers na upragnioną ósemkę.

Wizards idą w tank. O ile przed sezonem byli typowani do playoffs, tak fatalny start, atmosfera i kontuzja Johna Walla popsuły im wszelkie plany. Dziś udało im się uniknąć zapłaty luxury tax za przekroczenie progu salary przez wysłanie Otto Portera do Bulls w zamian za Jabari Parkera i Bobby Portisa. Co oznacza ta wymiana? Właściwie to nic. Ani nie zmienia układu tabeli, bo żaden z wymienionych graczy game changerem nie jest, ani specjalnie nie ułatwia drużynom tanku, bo zarówno Parker, jak i Porter mają jeszcze długie umowy. Dziw bierze, że po tego drugiego nie ruszyła żadna poważniejsza ekipa, bo został oddany za przysłowiową garść grochu.

Los Angeles Lakers pozyskali Reggie Bullocka z Detroit Pistons. Nie jest to co prawda wyżej wspomniany już Anthony Davis, ale – biorąc pod uwagę jego skillset – to bardzo pokaźne wzmocnienie. Jeziorowcom brakowało gracza 3&D. Bullock z miejsca powinien wskoczyć do pierwszej piątki Lakers i być znaczącym wzmocnieniem w kontekście walki o playoffs i ostatnich wymian Clippers.

Otagowano jako

Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.