TOTTENHAM HOTSPUR W WIELKIM FINALE LIGI MISTRZÓW

Napisany przez , 8 maja 2019

Tottenham pokonał w wyjazdowym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów Ajax Amsterdam 3:2 i zagwarantował sobie awans do wielkiego finału w Madrycie. Mimo, że w pierwszym meczu „Koguty” uległy drużynie z Holandii 1:0, dali radę odrobić stratę i po emocjonującej końcówce mogą cieszyć się z gry o puchar LM.
Znalezione obrazy dla zapytania tottenham
Mecz lepiej zaczął się dla gospodarzy, którzy od początku meczu atakowali i już w 5 minucie spotkania Lasse Schone dośrodkował z rzutu rożnego, a do bramki strzałem głową trafił Matthijs de Ligt.

Tottenham nie chciał jednak się poddać i próbował stwarzać sobie sytuacje bramkowe. W akcjach gości brakowało jednak wykończenia.

Ajax za wszelką cenę próbował ustawić mecz pod swoje dyktando. W 35 minucie Kasper Dolberg ruszył z piłką w pole karne Londyńczyków, bardzo dobrze zagrał do Tadicia, a ten wypuścił piłkę do Hakima Ziyecha, który podkręconym strzałem pokonał Hugo Llorisa.

Gospodarze prowadzili już 2:0 i mało prawdopodobne było, że „Koguty” będą w stanie odrobić tak duże straty.

W drugiej połowie zawodnicy Tottenhamu zaczęli grać dużo bardziej ofensywnie, angażując w akcje większą ilość zawodników.

W 55. minucie Dele Alli popisał się świetnym rajdem na bramkę. Technicznym zwodem przełożył piłkę do drugiej nogi i podał do pędzącego Lucasa. Pomocnik Kogutów w pełnym biegu strzelił obok Onany i dał przyjezdnym nadzieję na odrobienie strat.

W 59 minucie golkiper Ajaksu popełnił błąd i wypuścił piłkę przed pole karne.  Najszybciej do piłki dopadł Lucas Moura, który wykonał kilka zwodów tyłem do bramki, strzelił w lewy róg bramki Ajaksu i pewnie pokonał zasłoniętego Onane.

W doliczonym czasie gry, kiedy kibice Ajaxu cieszyli się z historycznego awansu do finału LM, Dele Alli w „ostatniej akcji meczu” zagrał do wbiegającego Lucasa Moura, a ten płaskim strzałem pokonał Llorisa, zdobywając przy tym trzeciego gola w tym meczu i to własnie drużynę z Londynu będziemy oglądać w finale Ligi Mistrzów, a ich rywalami będzie drużyna Liverpoolu, która we wtorek (7 maja) pokonała na własnym stadionie FC Barcelonę 4:0.

Źródło: sport.onet.pl
Fot: sportowefakty.wp.pl, polsatsport.pl

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.