Current track

Title

Artist

Background

TEATR LOKALNY JAKO POJĘCIE PRZESZŁOŚCI  

Napisany przez , 20 marca 2020

    W dzisiejszych czasach wyjście młodych ludzi do teatru jest znikome. Wszystko jest spowodowane rozwijającą się technologią, a w głównej mierze Internetem. W każdym miejscu, nie obejdzie się bez widoku młodzieży wpatrzonych  w ekrany swoich telefonów. W telewizji puszczane są różne zwiastuny filmów, które dopiero weszły do kin. Jakość filmów puszczanych w kinie, efekty specjalne, fantastyczne efekty dźwiękowe – taki widok zapewne zadowoli każdego człowieka nie tylko młodego niż spektakl w teatrze.

Idąc śladami teraźniejszości wieczór spędzony w teatrze może wydawać się wieczorem nudnym oraz w beznadziejny sposób straconym czasem. Z przyczyn niewiadomych znacznie większa część społeczeństwa woli siedzieć przed telewizorem, komputerem czy telefonem codziennie w każdej wolnej chwili niż pójście do teatru, aby urozmaicić tę rutynę. W lokalnych teatrach ujrzenie gry aktorów na scenie i zobaczenie ich trudu, którą wkładają w swoją ciężką pracę jest czymś niewystarczająco ciekawym.  Prawdziwa sztuka teatralna wielkimi krokami idzie w niepamięć.

Jednym z powodów braku wizytacji społeczeństwa w teatrze lokalnym jest krytyka. Skoro jedna osoba powie bądź usłyszy negatywne opinie na temat sztuki teatralnej to ta druga osoba się zniechęci do odwiedzenia tego miejsca.

W dzisiejszych czasach tradycje, kultury, obyczaje już nie są ważne. Ludzi pochłonął świat Internetu i technologii. Krytyka jest na etapie dziennym wśród ludzi. Automatycznie nasuwa się pytanie: Co będzie w niedalekiej przyszłości z takimi miejscami jak teatr ? Czy każdy zapomni o tym miejscu ? Przecież początki teatru miały miejsce w starożytnej Grecji, Rzymie i sięgają 543 roku p.n.e. Aktualnie jest rok 2020 i zamiast rosnącej skali widzów teatralnych skala maleje. Jednym z pocieszających faktów jest to, że w grupach czy szkołach teatralnych nie brakuje ochotników.


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.