Current track

Title

Artist

Background

„Syn złodziejki” – młodzieżowa książka na koniec wakacji

Napisany przez , 23 września 2019

Ponieważ wakacyjna przerwa jeszcze nie dobiegła końca, przedstawię Wam dzisiaj bardzo lekką, młodzieżową książkę, którą może przeczytać każdy. Jej autorką jest Grażyna Bąkiewicz. Książka nosi tytuł „Syn złodziejki”.

Główny bohater to 15-letni chłopiec – Hieronim Wróbelek, który nie ma łatwego życia, gdyż jego matka jest złodziejką, a ojca zastępuje mu pan Boguś – jeden z członków gangu matki. Aby mieć zapewnione bezpieczeństwo chłopiec przez całe swe dzieciństwo musi ciągle zmieniać miejsce zamieszkania i rzadko widuje się z matką. Akcja książki rozpoczyna się w Londynie, gdzie chłopiec aktualnie mieszka. Któregoś dnia Hieronim postanawia wrócić do matki i spróbować ją namówić, aby zaprzestała uprawiania swojego fachu.

Akcja książki przenosi się do Łodzi, gdzie matka Hieronima jest szefową gangu. Chłopiec w nieco żartobliwy sposób chce poinformować o swym powrocie. W tym celu podprowadza tira z towarem należącego do ludzi jego matki. Niestety szybko okazuje się, że ci ludzie już nie są po stronie matki chłopaka, ale bandyty o pseudonimie Czarny. Hieronim zaczyna mieć kłopoty i musi jak najszybciej z nich wybrnąć, aby uratować matkę.

Główna fabuła książki kręci się wokół sprzedaży cennych obrazów. Książka jest dość ciekawa, ale dopiero od miejsca, gdy akcja przenosi się do Łodzi, bo zdecydowanie więcej się dzieje. Co mnie razi w tej historii, to niezwykłe zbiegi okoliczności, dzięki którym głównemu bohaterowi udaje się osiągnąć zamierzony cel. Książka ma dość ciekawą fabułę i jest lekka, szybko się ją czyta, no, może poza wspomnianym początkiem.


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.