Superpuchar dla Realu Madryt

Napisany przez , 13 stycznia 2020

Po 120 minutach finału Superpucharu Hiszpanii Real Madryt zremisował z Atlético 0:0. O zwycięstwie Królewskich przesądziły więc rzuty karne.

Po wygranej 3:1 Realu Madryt z Valencią oraz spektakularnym zwycięstwie Atlético Madryt z FC Barceloną 3:2 kibice oczekiwali niesamowitych emocji w finale Superpucharu Hiszpanii. Niestety podstawowy czas z wyjątkiem kilku strzałów na obie bramki nie dostarczył większych wrażeń.

Bez wątpienia emocji nie brakowało w dogrywce. Przez ponad 20 minut dodatkowego czasu gry, Królewscy utrzymywali piłkę na połowie rywali nieustannie atakując bramkę Atlético. Przełom nadszedł w 115. minucie, kiedy to Álvaro Morata uciekł obrońcom Realu i zmierzał na bramkę Thibauta Courtois. Został on jednak brutalnie sfaulowany przez Fede’a Valverde, który natychmiastowo opuścił boisko po zobaczeniu czerwonego kartonika. Strategiczne, choć niezgodne z przepisami zagranie pomocnika Królewskich wywołało oburzenie wśród piłkarzy co skutkowało żółtymi kartkami dla zawodników obu drużyn.

Konsekwencją interwencji Valverde był fakt, że przez 120 minut gry piłka nie znalazła się w siatce żadnej z bramek i o rozstrzygnięciu finału zadecydowały rzuty karne.

Carvajal, Rodrygo, Modrić i Ramos byli bezbłędni. Z drugiej strony Saúl trafił w słupek, a mocne uderzenie Thomasa zostało obronione przez bramkarza Królewskich. Jedynego gola w rzutach karnych dla Atlético zdobył Kieran Trippier, ale to jednak nie wystarczyło.

Rzuty karne zakończyły spotkanie z wynikiem 4:1 dla Realu Madryt, który zdobył tym samym jedenasty Superpuchar.

Real Madryt – Atlético Madryt 0:0 k. 4:1