„Studia i praca”- czwarta edycja konkursu literackiego UJK

Napisany przez , 8 listopada 2019

Konkurs jak co roku jest organizowany przez Dyrekcję Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, znajdującą się w budynku wydziału Matematyczno- Przyrodniczego przy ulicy świętokrzyskiej 15 G. Konkurs jest skierowany głównie do studentów szkół wyższych posiadających umiejętności twórczego, a zarazem kreatywnego pisania.

Patronat nad sprawnym przebiegiem konkursu tradycyjnie sprawuje JM Rektor UJK prof. zw. dr hab. Jacek Semaniak.

Ciekawą zmianą warunków udziału w konkursie jest fakt, że w tegorocznej edycji mogą wziąć udział również studenci i doktoranci szkół wyższych znajdujących się w regionie świętokrzyskim.

Temat konkursu to „Studia i praca”. Prace studentów będą przyjmowane w dwóch rodzajach literackich, czyli prozie nieprzekraczającej 8 stron maszynopisu,  zawierającej 15 tysięcy znaków oraz poezji (maksymalnie trzy wierszowej).

Warto przypomnieć tematy poprzednich edycji konkursu:

• „Sesja egzaminacyjna”
  • „Studia i miłość”
  • „Życie studenckie”

Jury konkursu przy wyborze zwycięzców docenia  m. in. inwencję twórczą, sprawny język oraz szeroki wachlarz użycia środków językowych.

Do swojej pracy konkursowej należy również dołączyć w osobnym pliku wypełnioną fiszkę, której szablon znajduje się na stronie głównej Instytutu Filologii Polskiej UJK.

Na zwycięzców konkursu czekają cenne nagrody.

W poprzednich edycjach laureaci zostali nagrodzeni kartami prezentowymi do Empiku.

Ostateczny termin przesłania prac drogą mailową do dyrekcji instytutu (ifp@ujk.edu.pl) to 10.10.2020 r., a finał konkursu i jego rozstrzygnięcie nastąpi podczas Tygodnia Kultury Języka w marcu 2020 r.