Studenci UJK wyróżnieni stypendiami Ministra

Napisany przez , 25 stycznia 2020

30 stycznia w Auli Rektoratu UJK, tuż po zakończeniu obrad Senatu, odbędzie się uroczystość  wręczenia stypendiów ministra studentom naszego Uniwersytetu. Dopełnieniem uroczystości będzie koncert noworoczny.

Studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego od lat stanowią najliczniejsza grupę ministerialnych stypendystów w naszym województwie. Tak jest i w tym roku, spośród 16 nagród jakie trafiły na wszystkie uczelnie naszego regionu, aż 11 trafiło na UJK. Warto przypomnieć, że dwa lata temu nagrodzono w ten sposób 10 studentów i jednego doktoranta, a w ubiegłym roku wyróżnienie to trafiło do 14 osób.

Jak co roku głównym kryterium przyznania stypendium były dobre wyniki w nauce, działalność w kołach naukowych, publikacje, a także sukcesy artystyczne i działalność społeczna. W sumie Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego zdecydował o przyznaniu 488 stypendiów studentom z całej Polski, spośród 1087 wniosków. W  tym roku wysokość stypendium ministra wynosi 17 tysięcy złotych.

Tegoroczni stypendyści ministra nauki i szkolnictwa wyższego z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego:

Sylwia Purgał – studentka II roku studiów drugiego stopnia na kierunku historia;
Ada Halina Bielejewska – studentka V roku jednolitych studiów magisterskich na kierunku lekarskim;
Arkadiusz Jan Bociek – student V roku jednolitych studiów magisterskich na kierunku lekarskim;
Anna Michalska – studentka V roku jednolitych studiów magisterskich na kierunku lekarskim;
Magdalena Wanda Osuch – studentka IV roku jednolitych studiów magisterskich na kierunku lekarskim;
Rafał Łukasz Ślusarczyk – student V roku jednolitych studiów magisterskich na kierunku lekarskim;
Maciej Długosz – student V roku jednolitych studiów magisterskich na kierunku prawo;
Paulina Patrycja Tarasińska – studentka II roku studiów drugiego stopnia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej;
Anna Katarzyna Kaleta – studentka I roku studiów drugiego stopnia na kierunku sztuki plastyczne;
Kamila Kościańska – studentka I roku studiów drugiego stopnia na kierunku sztuki plastyczne;
Katarzyna Żugaj – studentka I roku studiów drugiego stopnia na kierunku sztuki plastyczne.

źródło: https://www.ujk.edu.pl/news/?id=5261&c=4