Current track

Title

Artist

Background

Strzelanina na jarmarku bożonarodzeniowym

Napisany przez , 12 grudnia 2018

Cztery osoby nie żyją, jedenaście jest rannych, takie informacje docierają do nas ze Strasburga we Francji. Parlament Europejski został zamknięty po strzelaninie w centrum miasta, która miała miejsce na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Napastnik otworzył ogień o godzinie 20:00, blisko tradycyjnego Jarmarku świątecznego na który trafiają miliony ludzi rocznie. Według tego co mówią świadkowie, cała strzelanina trwała dziesięć minut. Mężczyzna uzbrojony był w broń palną i nóż.

Dzięki kamerom monitoringu miejskiego, mężczyzna został zidentyfikowany. Mieszkańcy Strasburga zostali poinformowani o tym by nie wychodzić z domów. Został wdrożony tak zwany „Biały Plan”, mający na celu postawić na nogi wszystkie szpitale i służby porządkowe w stan gotowości.

France TV Info podaje, że zamachowiec to 29 letni mieszkaniec miasta, który był poszukiwany w związku z rabunkiem. Nie oficjalne doniesienia mówią o prawdopodobnym postrzeleniu mężczyzny przed jego ucieczką.

PAP, ONET

fot.  REUTERS, Vincent Kessler


Opinie czytelników
    • Patryk Wójcik   On   12 grudnia 2018 w 12:12

      Takie informacje jeszcze nie zostały do końca potwierdzone. Czekamy na to, aż się potwierdzi w zagranicznych miejscach motyw i narodowość. Wstępnie policja w Strasburgu stwierdza, że mógł być to zamach terrorystyczny.

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.