Stefan Horngacher trenerem reprezentacji Niemiec

Napisany przez , 3 kwietnia 2019

Niemiecka federacja potwierdziła dzisiaj (4 kwietnia), że nowym trenerem reprezentacji Niemiec zostanie Stefan Horngacher. Austriak przez 3 lata współpracował z kadrą Polski, zdobywając z nią między innymi złoty i srebrny medal mistrzostw świata.

Znalezione obrazy dla zapytania stefan horngacher
Były trener Polskich skoczków zastąpi na stanowisku szkoleniowca swojego rodaka – Wernera Schustera, który prowadził kadrę Niemiec przez 11 lat. Schuster zdecydował jednak, że nie będzie przedłużał kontraktu z tamtejszym związkiem.

Stefan Horngacher bardzo dobrze zna tajniki szkolenia niemieckich skoczków, gdyż zanim objął stanowisko głównego szkoleniowca w reprezentacji Polski, przez wiele lat pracował jako asystent właśnie Wernera Schustera.

Przed Austriakiem nie łatwe zadanie, ponieważ wymagania co do trenera i skoczków są wysokie. Dobre występy i miejsca na podium w zbliżających się w 2021 roku mistrzostwach świata w lotach oraz w igrzyskach olimpijskich w 2022 roku w Pekinie to zapewne jedne z głównych założeń nowego trenera.

Źródło: sport.onet.pl
Fot: sportowefakty.wp.pl, sport.tvp.pl