„Spowiedź diabła” na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym i konkurs niespodzianka

Napisany przez , 8 kwietnia 2019

5 kwietnia o 10:00 na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym UJK miała miejsce prelekcja i pokaz rejestracji spektaklu „Spowiedź diabła” dla studentów I i II roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Gośćmi byli: Prezes Fundacji Jesteśmy Blisko – Iwona Dobosz, reżyser „Spowiedzi diabła” i były antyterrorysta – Grzegorz Mikołajczyk, dziennikarz i śledczy – Robert Błaszczyk, scenograf spektaklu – Sylwia Oracz i wolontariuszka, skrzypaczka – Wiktoria Kołodziejczyk.

Na początek studenci zapoznali się z działalnością Fundacji Jesteśmy Blisko co w skrócie przedstawiła Pani Iwona Dobosz. Następnie poznali bliżej postacie Grzegorza Mikołajczyka i Roberta Błaszczyka, oraz mieli szansę zadać kilka pytań odnośnie spektaklu. Potem goście miło zaskoczyli studentów II roku dziennikarstwa. W ramach zadanego do napisania reportażu z wydarzenia Fundacja Jesteśmy Blisko i Villa Aromat postanowili nagrodzić najlepiej napisane prace. Trzy najlepsze reportaże studentów II roku otrzymają nagrody od Fundacji, a trzy kolejne nagrodzi Villa Aromat.

Finalną częścią spotkania był pokaz filmu i dyskusja na jego temat po seansie. Jakie będą opinie studentów? Kto będzie nagrodzony? Już niedługo odpowiemy na te pytania. Słuchajcie nas i śledźcie stronę, żeby być na bieżąco.

Kontynuuj czytanie