„Spowiedź diabła” już 5 kwietnia na UJK

Napisany przez , 29 marca 2019

5 kwietnia o godzinie 10:00 studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach będą mogli obejrzeć rejestrację spektaklu „Spowiedź diabła” w reżyserii Grzegorza Mikołajczyka i uczestniczyć w poprowadzonej przez niego prelekcji. Towarzyszyć mu będzie dziennikarz i śledczy – Robert Błaszczyk. Wydarzenie będzie miało miejsce na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym UJK.

Spektakl mówi o człowieku, który przeszedł piekło na ziemi, o jednym z najbardziej niebezpiecznych, brutalnych i nieobliczalnych gangsterów w Polsce. Już jako inna osoba opowiedział swoją historię biorąc udział w spektaklu. „Spowiedź diabła” w reżyserii Grzegorza Mikołajczyka to sztuka teatralna, która  została zarejestrowana podczas wystawiania sztuki w maju 2017 we Włoszczowie. Zagrano ją 10 razy na żywo dla blisko 3000 osób, a wszystkie eventy do tej pory były dedykowane Fundacji Jesteśmy Blisko. Premiera odbyła się 31 marca 2017 roku, a ostatni spektakl miał miejsce w Jędrzejowie 29 września 2017 roku. Potem Piotr – główny bohater sztuki zachorował i po niedługim czasie zmarł (11.04.2018r.).

Prapremiera rejestracji sztuki odbyła się we Włoszczowie 15 czerwca 2019 roku, a premiera 24 stycznia 2019 w Oleśnicy, w miejscu gdzie spoczywa Piotr.

Przed pokazem filmu odbędzie się krótka prelekcja reżysera, pomysłodawcy i inicjatora pomagania poprzez sztukę dla Fundacji Jesteśmy Blisko – Grzegorza Mikołajczyka. W prelekcji będzie towarzyszył reżyserowi dziennikarz i śledczy Robert Błaszczyk.

Oprócz tego podczas prelekcji będzie można wspomóc podopiecznych Fundacji Jesteśmy Blisko wrzucając do przygotowanych puszek dobrowolne datki.

Wszyscy chętni będą mogli obejrzeć film 5 kwietnia o 10:00 na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym UJK, aula B5.

Strona Fundacji Jesteśmy Blisko TUTAJ.

Link do poprzedniej informacji o „Spowiedzi Diabła” publikowanej przez Radio Fraszka TUTAJ.