Sokół zapolował. AZS UJK Kielce z porażką na wyjeździe

Napisany przez , 8 listopada 2020

Podopieczni Rafała Gila ulegli na wyjeździe drużynie Sokół Ostrów Mazowiecka 93:87. Kielecki AZS z 8 oczkami na koncie zajmuje 9. pozycję w tabeli.

Po ostatnim zwycięstwie nad Żubrami Białystok, koszykarze AZS-u podchodzili do kolejnego spotkania bardzo zmotywowani i gotowi do zaciętej rywalizacji. Tak też rozpoczął się mecz, jednak inicjatywę od pierwszych minut przejmowali gospodarze.

Pierwsza kwarta to solidna dawka skuteczności ze strony Sokoła. Błędy i nerwowość w defensywnie zespołu z Kielc, szybko pozwoliły zbudować sobie wysoką przewagę 12 pkt w pierwszej kwarcie drużynie gospodarzy. Szczególnie we znaki drużynie Rafała Gila wdawali się Mohamed Abdelaal oraz Mikołaj Motel, którzy skuteczną dwójkową grą rozpracowywali obronę AZS-u.

Druga kwarta to głównie gra pod koszem ekipy z Kielc. Składne i szybkie akcje pozwoliły gospodarzom na znaczące przejęcie inicjatywy w spotkaniu i skończenie drugiej kwarty z 28 punktami przewagi. Wydawać by się mogło, że spotkanie jest już rozstrzygnięte, jednak emocje z każdą kolejną minutą rosły, a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie.

Trzecia kwarta, AZS UJK nie wstrzymywał broni mimo tego, że gospodarze skrupulatnie wykorzystywali błędy zespołu z Kielc, a w pewnym momencie przewaga Ostrowii Mazowieckiej wynosiła już 29 punktów. Nadzieję w odrobienie strat przywrócił Konrad Nowik, który celnym lay-upem ustalił wynik trzeciej kwarty – 71:52.

Czwarta i ostatnia kwarta to horror w pigułce. Wydawać by się mogło, że blisko 30-sto punktowa przewaga pozwoli zatrzymać komplet punktów gospodarzom. Nic bardziej mylnego. Koszykarze AZS-u mocno naciskali i wzięli się za odrabianie strat. Poprawiona skuteczność w rzutach osobistych jak i w rzutach za 2 pozwoliły zbliżyć się do Sokoła na zaledwie kilka punktów różnicy. To jednak nie wystarczyło, a rzutem na taśmę udało się dowieźć korzystny wynik dla Sokoła i ostatecznie zakończyć spotkanie zwycięstwem.

Sokół Ostrów Mazowiecka – AZS UJK Kielce 93:87

Akademicy z Kielc po spotkaniu z Sokołem plasują się na 9. miejscu w tabeli z dorobkiem 8 punktów. Kolejne spotkanie 8. kolejki koszykarze AZS-u rozegrają na hali Uniwersyteckiego Centrum Sportu UJK Kielce już w najbliższą sobotę od godziny 18:00.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.