Current track

Title

Artist

Background

Słabe powroty wielkich produkcji

Napisany przez , 15 czerwca 2019

Wczoraj (14.06) swoją premierę miały dwie głośno zapowiadane kontynuacje filmów. Pierwszą produkcją była ,,Godzilla II: Król potworów”, a drugą ,, Men in Black: International”. Obie miały dobre trailery, dobry trzon fabularny i dobrą popularność. Poza tym miały jeszcze jedną wspólną cechę – ostatecznie okazały się być słabą i nudną ekranizacją.

Poprzednik Garetha Edwardsa z 2014 roku miał na kącie wpadki oraz kilka niezrozumiałych decyzji scenariuszowych, ale ostatecznie nie był złym filmem. Natomiast tegoroczna Godzilla zdaje się powielać i wzmacniać jedynie słabe strony wcześniejszej części. Operator kamery oraz reżyser – Michael Dougherty – nie wyciągnął żadnych wniosków. Film pozbawiony został scenariusza, często panował chaos oraz niezrozumiałe decyzje postaci. Mimo tytułu ekranizacja nie skupia się na jednym potworze, tylko na siedemnastu, a desing owych potworów też jest na niskim poziomie. Oczywiście pojawiają się przebłyski dobrej fabuły i akcji, ale jak na taki potencjał filmowy jest ich zdecydowanie za mało.

Gdy słyszymy tytuł ,,Faceci w czerni” zazwyczaj od razu pojawiają się ciepłe wspomnienia o zabawnym duecie Willa Smitha i Tommy’ego Lee. Nowa część mimo braku wspomnianych aktorów wydawał się być pozytywną i oryginalną kontynuacją serii, ponieważ jedną z głównych postaci jest kobieta. Tessa Thompson grająca agentkę M była mocnym punktem premiery. Świetnie wcieliła się w swoją postać i nie zawiodła oczekiwań fanów. Co do drugiej kluczowej postaci – agenta H – to gra go Chris Hemsworth. I o ile kobieca postać okazała się fabularnym strzałem w dziesiątkę, to męska była momentami irytująca i uciążliwa. Produkcja przez swój scenariusz całkowicie straciła klimat MIB, który jest przecież sercem serii. Na ekranie widocznie wkrada się nuda, a humoru jak na ,,Facetów w czerni” jest za mało. Jedynie Pionuś stara się utrzymać zabawny charakter filmu na poziomie.

Premiera brytyjskiego dramatu Trevora Nunna ,,Tajemnice Joan” została pozytywnie odebrana przez widzów. Nie da się każdego zaskoczyć i zadowolić, ale produkcja bardzo stara się temu sprostać. Fabuła osadzona w wojennych realiach kręci się wokół kobiecej postaci, która jako szpieg staje przed trudnym wyborem: moralność, czy miłość? Film skłania do wielu ważnych refleksji oraz łączy w sobie z wyczuciem wiele gatunków filmowych.

Polsko-belgijski film historyczny ,,Krew boga” jest nową produkcją Bartosza Konopki, który ma na kącie ,,Lęk wysokości” i ,,Królika po belgijsku”. Ekranizacja ma prostą, ale dopracowaną fabułę. Pod względem wizualnym to naprawdę dobry film. Nie jest produkcją z górnej półki, ale udowadnia, że polskie kino osadzone w średniowieczu nie jest skazane na klęskę i może pozytywnie zaskoczyć.

Rodzice mogli zabrać swoje pociechy na animowaną komedię ,,Agent Kot”, która opiera się na historii pewnej kotki spełniającej swoje marzenie o zostaniu agentką. Innym filmem kina familijnego był ,,Hej, sokoły!” opowiadający młodym piłkarzu, który zmaga się z różnymi problemami.

Nowy tydzień, nowe premiery

W przyszły czwartek (20.06) na fanów kina grozy czeka niespodzianka w postaci filmu Larsa Klevberga ,,Laleczka”. Jest to oczywiście powrót słynnej dziecięcej zabawki – Chucky’ego.

W piątek (21.06) na ekranach pojawi się świetnie zapowiadana komedia Chrisa Addisona ,,Oszustki” z Anne Heathaway oraz Rebel Wilson w rolach głównych. Fabuła opiera się na splecionych losach dwóch oszustek finansowych, których celem staje się milioner. Zaczynają rywalizować.

W piątek swoją premierę będzie miał horror reżyserii Tate’a Taylora ,,Ma”.

Fani dramatów będą mieli do wyboru dwie premiery. Pierwszą z nich jest przygodowy film z nuta humoru pt. ,,Kobieta idzie na wojnę”. Główną bohaterką kobieta, która podejmuje walkę z potężnym koncernem zagrażającym islandzkiemu środowisku. Drugim premierowym dramatem jest ekranizacja Jamiego Rosalesa ,,Petra” o Barbarze, która po śmierci matki postanawia odnaleźć ojca. Gdy jej się to udaje akcja nabiera tępa.


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


%d bloggers like this: