Siatkówka III LM. KU AZS UJK Kielce znów zwycięskie

Napisany przez , 16 grudnia 2019

Siatkarska drużyna KU AZS UJK Kielce, z kolejnym zwycięstwem w III Lidze Mężczyzn. Akademicy pokonali na wyjeździe w Suchedniowie, ostatni zespół w tabeli MKS Orlicz Suchedniów 3:1. Było to piąte zwycięstwo AZS, w bieżącym sezonie.

Oba zespoły, przed tym spotkaniem były w dwóch odmiennych nastrojach. Drużyna z Suchedniowa, walczyła o drugie zwycięstwo w sezonie oraz o to, by ocalić się przed spadkiem do IV ligi. W odmiennych nastrojach do spotkania podeszli zawodnicy z Kielc, którzy chcieli utrzymać fotel wicelidera jak najdłużej, tracąc do lidera w tabeli, Hetmana Włoszczowa 4 oczka. Zwycięstwo w tym spotkaniu drużynie gości, dałoby zaledwie punkt straty do lidera, natomiast drużynie Orlicza „drugi oddech” w walce o utrzymanie.

Pierwszy set przebiegał w bardzo dynamicznym tempie. Drużyna z Suchedniowa grała bardzo skutecznie pod siatką, utrzymując wysoką skuteczność w ataku. Podopieczni Grzegorza Osiakowskiego, mieli ogromne problemy z przyjęciem zagrywki. Pierwsza partia sensacyjnie padła łupem gości. Orlicz zwyciężył 25:17.

Drugi set to odrodzenie drużyny z Kielc. Zawodnicy Orlicza mieli ogromne problemy z przyjęciem zagrywki, co goście natychmiast wykorzystywali. Siatkarze AZS w zupełnie odmienionych nastrojach, zakończyli drugiego seta zwycięsko, wygrywając 25:19. Dobrze dysponowany w tej partii, był atakujący AZS Bartosz Grabowski.

Trzecia partia to potwierdzenie, że fotel wicelidera w tabeli nie jest przypadkowy. Przez większość seta, drużyna UJK miała sytuację pod kontrolą, mając przewagę 6 punktów, przy stanie 18:12 dla akademików. Gospodarze z Suchedniowa, nie składali broni i zdołali odrobić do rywala kilka oczek. Przy stanie 22:21 dla UJK, to ekipa z Kielc zachowała zimną krew, kończąc bardzo wymagające piłki. Ostatecznie KU AZS UJK Kielce wygrało 25:22, prowadząc w całym spotkaniu 2:1.

Czwarty i ostatni set tego spotkania, zapowiadało bardzo solidną grę obu drużyn. Orlicz chciał udowodnić, że mimo słabszej dyspozycji w lidze, wciąż są niewygodnym zespołem, natomiast drużyna z Kielc, chciała postawić „kropkę nad i”, wracając z Suchedniowa z kompletem punktów.

KU AZS UJK Kielce od początku do końca czwartej partii, kontrolowało sytuację na boisku. Siatkarze AZS skuteczniej grali na kontrach, dodając do tego mocną zagrywkę oraz dobrą grę w wyblokach. Obaj przyjmujący z Kielc, mieli spore problemy w przyjęciu zagrywki, szczególnie floata ale niestabilną dyspozycję w przyjęciu, nadrabiali w ataku. Dobrze funkcjonował również „mózg” drużyny, czyli rozgrywający kieleckiego AZS-U, skutecznie rozprowadzając piłki do swoich kolegów. Ostatecznie Orlicz nie zdołał doprowadzić do tie-breaka, a KU AZS UJK Kielce wygrało 25:19 i całe spotkanie 3:1, umacniając się na drugim miejscu w tabeli.

MKS Orlicz Suchedniów – KU AZS UJK Kielce 1:3 (25:18 ; 19:25 ; 22:25 ; 19:25)