Siatkarski sezon reprezentacyjny na medal

Napisany przez , 15 października 2019

Polscy siatkarze zakończyli w dniu dzisiejszym sezon reprezentacyjny w bardzo dobrym stylu, zdobywając srebro na Pucharze Świata w Japonii. Zwycięzcą turnieju została Brazylia, a tuż za plecami Polaków, uplasowała się drużyna Stanów Zjednoczonych.

Z pewnością dla biało-czerwonych podstawowym celem tego sezonu reprezentacyjnego był turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Z tego powodu w Lidze Narodów, która odbywała się miesiąc przed turniejem docelowym, Vital Heynen postawił na młodość w kadrze. „Drugi garnitur” naszej reprezentacji zaprezentował się bardzo dobrze, ogrywając m.in dwukrotnie drużynę Brazylii oraz Iranu. Polacy zakończyli turniej na 3 miejscu, ustępując odpowiednio Stanom Zjednoczonym oraz Rosji, która obroniła tytuł z ubiegłego sezonu. Nikt nie spodziewał się tak solidnej gry, ze strony biało-czerwonych, która swoim poziomem gry nie odbiegała od gry Brazylii czy USA.

Po zdobyciu awansu na IO, przyszedł czas na Mistrzostwa Europy. Wielu ekspertów stawiało Polski zespół w gronie faworytów do zdobycia tytułu mistrza Starego Kontynentu. Wszyscy marzyli o powtórce z finału w 2009 roku, w którym to Polska pokonała Francję 3:1. Nic bardziej mylnego, Polska zmierzyła się z Francją, jednak w meczu o brąz, co było ogromną sensacją tego turnieju biorąc pod uwagę to kto znalazł się w finale. Słowenia w spotkaniu półfinałowym pokonała Reprezentację Polski 3:1, natomiast Francja po zaciętym boju uległa Serbii 2:3. Ostatecznie złoto wpadło w ręce Serbii, srebro dla Słowenii, a medalem brązowym musiała zadowolić się drużyna Vitala Heynena.

Puchar Świata w Japonii, to jeden z najtrudniejszych siatkarskich turniejów reprezentacyjnych na świecie. Praktycznie codziennie, każda drużyna musi rozegrać spotkanie, co znacząco wpływa na kondycję fizyczną ale również psychiczną zawodników. Polacy turniej w kraju kwitnącej wiśni zakończyli na miejscu 2, ustępując jedynie Brazylii, która zdominowała cały turniej w Japonii. Trzecie miejsce padło łupem Stanów Zjednoczonych. W „drużynie marzeń” znalazł się jeden reprezentant Polski, Wilfredo Leon który z pewnością był filarem ofensywnym biało-czerwonych. MVP całego turnieju, został Alan Souza, siatkarz Brazylii, który z pewnością mocno dał się we znaki podczas meczu z naszą reprezentacją, utrzymując bardzo wysoką skuteczność w ataku.

Źródło zdjęcia: Materiały prasowe / FIVB / Polscy siatkarze przeskakują podium Pucharu Świata 2019

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.