Reprezentacja Polski umacnia się na pozycji lidera grupy G

Napisany przez , 10 października 2019

Reprezentacja Polski pokonała Łotwę 3:0, w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy 2020. Zwycięstwo w tym meczu spowodowało, że biało – czerwoni są już niemal pewni awansu na przyszłoroczne Euro. Mecz z Łotyszami był szczególnie udany dla Roberta Lewandowskiego, który zdobył hat – tricka.

Znalezione obrazy dla zapytania reprezentacja polski w piłce nożnej euro 2020
Pierwsza połowa rozpoczęła się bardzo obiecująco. Kamil Grosicki umiejętnie wyprowadził piłkę i dograł przed pole karne. Świetnie zachował się Robert Lewandowski i Mateusz Klich, którzy przepuścili futbolówkę do Sebastiana Szymańskiego, a ten dograł do wybiegającego Lewandowskiego, który pewnie pokonał bramkarza i już w 9 minucie było 1:0 dla Polski.

Kolejną okazję do radości polscy kibicie mieli w 13 minucie spotkania. Biało – czerwoni wymienili kilka podań w środku pola, a Piotr Zieliński zauważył wybiegającego na wolne pole Grosickiego, który minął jednego z Łotyszy i płasko dośrodkował na jedenasty metr do wbiegającego Lewandowskiego, który mocnym strzałem wewnętrzną częścią stopy pokonał bramkarza gospodarzy.

Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 2:0.

W drugiej połowie kibice, jak i zapewne sami piłkarze liczyli na powiększenie dorobku bramkowego.
Tak też się stało, jednak na trzecią bramkę musieliśmy czekać aż do 76 minuty. Piotr Zieliński dynamicznie zabrał się w pole karne i dograł do Krzysztofa Piątka, który został zatrzymany przez wślizg jednego z Łotyszy. Piłkę przejął Grosicki i strzałem z płaskiego podbicia próbował pokonać Andrisa Vaninsa. Uderzenie było jednak na tyle niecelne, że futbolówka trafiła pod nogi Roberta Lewandowskiego, a ten pewnie trafił do praktycznie pustej bramki.

Bramki:
9 minuta – Robert Lewandowski (asysta – Sebastian Szymański)
13 minuta – Robert Lewandowski (asysta – Kamil Grosicki)
76 minuta – Robert Lewandowski (asysta – Kamil Grosicki)

Mecz z Łotwą był wyjątkowym wydarzeniem dla Roberta Lewandowskiego, który powiększa swój dorobek bramkowy i z 60 golami na koncie umacnia się na pozycji lidera strzelców dla reprezentacji Polski.

W innych meczach „polskiej” grupy Macedonia Północna pokonała na własnym stadionie Słowenię 2:1, natomiast Izrael, który grał na wyjeździe z reprezentacją Austrii musiał uznać wyższość gospodarzy, ulegając podopiecznym Franco Foda 1:3.