REPREZENTACJA POLSKI U – 20 Z AWANSEM DO 1/8 FINAŁU MŚ

Napisany przez , 29 maja 2019

Reprezentacja Polski U – 20 zremisowała bezbramkowo w swoim ostatnim meczu grupowym z Senegalem 0:0. Taki rezultat sprawia, że drużyna z Afryki wygrywa grupę A, a biało – czerwoni z dorobkiem 4 punktów awansują do 1/8 finału z miejsca trzeciego.

Podobny obraz
Mecz rozpoczął się dobrze dla naszej reprezentacji. Piłkarze Jacka Magiery od pierwszej minuty atakowali i próbowali stwarzać sobie sytuacje bramkowe. Momentów, kiedy bramka Senegalczyków była zagrożona było jednak za mało.

Dobrą okazje na zdobycie gola miał w 30 minucie Amadou Ndiaye, który z 17 metrów uderzył na bramkę Polaków. Piłka jednak poleciała obok słupka.

W 32 minucie spotkania, pierwszą groźną akcje wyprowadzili biało – czerwoni. Po dobrym dograniu, futbolówka trafiła do Jakuba Bednarczyka, który słabo uderzył i bramkarz naszych rywali nie miał żadnych problemów z obroną.

Serca polskich kibiców zabiły nieco mocniej, kiedy to w 41 minucie Souleymane Aw uderzył z ostrego kąta z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od słupka, a Polacy spokojnie wyprowadzili piłkę z pola karnego.

W ostatniej minucie pierwszej połowy, po zamieszaniu pod polem karnych naszego zespołu, Ousseynou Nianga uderzył z kilku metrów, jednak strzał pewnie wybronił Radosław Majecki.

Mecz zakończył się wynikiem 0:0 i takie rozstrzygnięcie ostatniego meczu biało – czerwonych w grupie A sprawia, że Senegal z dorobkiem 7 punktów awansuje do 1/8 finału z pierwszego miejsca. Kolumbia, która w drugim meczu grupowym pokonała Tahiti aż 6:0, z dorobkiem 6 punktów ma zapewniony awans z miejsca drugiego, natomiast Polska, która uzbierała 4 oczka, do kolejnej rundy awansuje z miejsca trzeciego.

Przypomnijmy, że do 1/8 finału awansują dwa najlepsze zespołu w grupach oraz cztery drużyny, które w swoich grupach zajęły miejsce trzecie.

Biało – czerwoni w 1/8 finału Mistrzostw Świata, które odbywają się w Polsce mogą trafić na takie zespoły jak Urugwaj, Włochy czy też na „czarnego konia” turnieju – Nową Zelandię.

Źródło: sport.tvp.pl
Fot: sportowefakty.wp.pl, sport.se.pl

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.