Current track

Title

Artist

Background

Rekordowa Kolacja Charytatywna

Napisany przez , 5 grudnia 2019

Organizatorzy Kolacji Charytatywnej „Kulinarne Podróże Szlachetnych Serc” zebrali ćwierć miliona złotych dla podopiecznych Fundacji „Jesteśmy Blisko”. Wydarzenie odbyło się we Włoszczowie.

Większość zebranych pieniędzy pochodzi z licytacji cennych przedmiotów. Najwyższą cenę uzyskała koszulka meczowa Bayernu Monachium z autografem Roberta Lewandowskiego, który przekazał ją na rzecz Fundacji „Jesteśmy Blisko”. Podczas sobotniego wieczoru uzyskała ona kwotę 21 tysięcy złotych. Taką samą kwotę uzyskała rama okienna, która co roku trafia na licytację podczas włoszczowskiej kolacji.

Zebrane w ten sposób pieniądze, trafią na pomoc dla podopiecznych Fundacji, a w szczególności dla 14-letniej Mai z Włoszczowy. Dziewczynka w wyniku powikłań związanych z opryszczkowym zapaleniem opon mózgowych, nie chodzi, nie widzi i cierpi na szereg schorzeń neurologicznych. Świat poznaje jedynie poprzez dotyk. Kosztowna rehabilitacja jest konieczna, aby powstrzymać postęp choroby. Każdego roku podczas kolacji prowadzona jest licytacja charytatywna. W ubiegłym, w trakcie jednego wieczoru udało się zgromadzić ponad 54 tysiące. Pieniądze zostały przeznaczone na rehabilitację 6-letniego Bartosza z porażeniem czterokończynowym.

– To wspaniałe, że w ten szczególny wieczór byliśmy razem dla innych. Dla tych, którzy potrzebują ludzkiego i finansowego wsparcia. Po to właśnie, przed dekadą powstała nasza Fundacja – powiedziała inicjatorka i przewodnicząca Rady Fundacji „Jesteśmy Blisko” Małgorzata Wypychewicz.

/jestesmyblisko.pl


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Kontynuuj czytanie