Current track

Title

Artist

Background

Rapowe Grammy 2021

Napisany przez , 16 marca 2021

Wspominając Grammy’s z roku 2020 pamiętamy chociażby zwycięstwo 21 Savage, czy krążek „Igor” od Tyler The Creatora. Za nagrodami Grammy często stoją skrajne emocje. Pamiętamy bowiem falę niezadowolenia po sromotnej przegranej „Astroworld” Travisa Scotta w 2019 roku, z płytą Cardi B. W tegorocznych nagrodach Grammy, po raz kolejny mamy okazje zobaczyć kobiecy akcent w Hip-Hopie. Czy kultura hip-hop ulegnie zmianie?

Nagrody Grammy’s w kulturze hip-hopowej to od zawsze wyczekiwane wydarzenie, a sama statuetka jest poniekąd wyznacznikiem i podsumowaniem działalności.

Kompletna dominacja w nagrodach i jednocześnie osoba warta uwagi w plebiscycie, mowa oczywiście o Pani Megan Thee Stallion. Ta raperka z Houston zdobyła trzy statuetki, w tym dwie za remix „Savage” z ikoną muzyki R&B Beyonce. Ostatnią za Najlepszą Nową Artystkę.

Kolejną ciekawostką jest pierwsza statuetka, dla tworzącego od 1991 rapera z Nowego Jorku. Mowa tu o Nasie i jego płycie „King’s Disease. Nagroda jaką otrzymał, jest za Najlepszy Album Roku.

Następną nagrodą jaką wyróżnimy jest statuetka za Najlepszy Album Współczesnej Muzyki Chrześcijańskiej. Dokładnie tak, jeżeli mówimy o rapie to poruszymy i tą kategorię. Sama nominacja Kanyego Westa z krążkiem „Jesus is King mogła zwiastować zwycięstwo w tej kategorii i nie jest inaczej. Zwycięstwo dla tego, którego „albo się kocha, albo nienawidzi”.

I ostatnią ze statuetek zgarnął Anderson .Paak za kawałek „Lockdown” w kategorii Najlepszego Melodycznego Wykonu Rapowego. I tym jakże tematycznym kawałkiem, zakończymy podsumowanie Grammy;s w naszej studenckiej rozgłośni. Ciekawe czym nagrody zaskoczą w następnym roku!


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.