Prof. Stanisław Głuszek nowym Rektorem UJK

Napisany przez , 4 czerwca 2020

W II turze wyborów na rektora UJK w zdecydowanej przewadze elektorzy wybrali na to stanowisko prof. dr hab. Stanisława Głuszka.

Prof. dr hab. n. med. Stanisław Głuszek urodził się w 17 lutego 1954 r. w Bodzentynie.
Studiował na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi w latach 1972-1978. Prof. dr hab. n. med. Stanisław Głuszek już od 1980 roku zdobywał różne stopnie wykształcenia, a w 2003r. uzyskał tytuł profesora nauk medycznych.
Rektor elekt posiada doświadczenie na wielu stanowiskach oraz funkcjach. Otrzymał wiele nagród oraz wyróżnień. Kilkukrotnie był nagrodzony za osiągnięcia naukowe, dydaktyczne oraz organizacyjne Nagrodami Rektora.
Profesor Głuszek w poprzedniej kadencji był dziekanem Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu na UJK, a w kadencji 2016-2020 pełni funkcję Prorektora ds. Medycznych.
Rektor elekt jest autorem i współautorem blisko 400 publikacji naukowych, redaktorem 20 monografii z zakresu chirurgii, problematyki etyki i filozofii medycyny oraz organizacji kształcenia medycznego.