Current track

Title

Artist

Background

Polszczyzna w dobie cyfryzacji

Napisany przez , 16 października 2019

W dniach od 16 do 18 października na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach odbywa się XII Forum Kultury Słowa “Polszczyzna w dobie cyfryzacji”. Wydarzenie to jest organizowane w Instytucie Filologii Polskiej UJK, a organizatorem jest Rada Języka Polskiego przy Prezydium PAN wraz z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Fundacją PRO.PL.
Znalezione obrazy dla zapytania xii forum kultury słowaNa XII Forum Kultury Słowa, tak jak to bywało na poprzednich konferencjach z tego cyklu, każdy uczestnik będzie miał możliwość prezentacji swoich poglądów. Imprezami towarzyszącymi Forum mają być warsztaty, które będą obejmowały wiele płaszczyzn aktualnego tematu konferencji.

Pierwszy dzień rozpoczął się od wystąpień prof. Bogusława Skowronka z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, który wypowiedział się na temat różnicy pomiędzy nowymi mediami a funkcjonowaniem dyskursu społecznego, dr. Marty Juza (również Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), której wypowiedz była zatytułowana “Od języka internetu do pragmatyzmu komunikacji”, a następnie przyszedł czas na dr hab. Iwonę Loewe z Uniwersytetu Śląskiego, która poruszyła temat języka w mediach cyfrowych.

Po paru minutowej przerwie przyszedł czas na dyskusje. Goście zebrani na konferencji mogli zadawać pytania lub dopytywać w kwestiach spornych referentów, którzy chętnie i bardzo obficie odpowiadali na każde zadane pytanie.

Wydarzenie potrwa do czwartku (18 października 2019 roku), a wszystkie tematy i harmonogram “jubileuszowego” Forum można znaleźć tutaj – http://www.rjp.pan.pl/images/XIIFKS_program_zawiadomienie_ogolne.pdf

Zapraszamy do małej fotorelacji z XII Forum Kultury Słowa:

Źródło: fundacja.propl.pl, biuletynpolonistyczny.pl


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.