Current track

Title

Artist

Background

Polska sprzeciwia się graniu baraży z Rosją

Napisany przez , 28 lutego 2022

Reprezentacja Polski w piłce nożnej zrezygnowała z rozegrania meczu barażowego z Rosją, który został zaplanowany na 24 marca. Powodem tej decyzji jest zbrojna napaść wojsk rosyjskich na Ukrainę.

O decyzji poinformował za pośrednictwem konta na Twitterze Cezary Kulesza. – Koniec ze słowami, czas na czyny! W związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z rep. Rosji – to część wpisu opublikowanego w sobotę przez obecnego prezesa PZPN. Głos w tej sprawie zabrał również Robert Lewandowski.- Słuszna decyzja! Nie wyobrażam sobie grania meczu z reprezentacją Rosji w sytuacji gdy trwa agresja zbrojna na Ukrainie. Rosyjscy piłkarze i kibice nie są za to odpowiedzialni, ale nie możemy udawać, że nic się nie dzieje – komentuje kapitan reprezentacji Polski.

Polski Związek Piłki Nożnej skierował apel w kierunku federacji piłkarskich, mający na celu wspólne wykluczenie reprezentacji Rosji ze świata piłki nożnej. – Z reprezentacją Rosji nie zagramy, gdziekolwiek ten mecz miałby się odbyć i jakkolwiek rosyjska drużyna by się nazywała. Uważamy, że do naszego stanowiska powinny przyłączyć się inne federacje. Poprosiłem więc o przygotowanie i rozesłanie takiego dokumentu. Zaapelowaliśmy w nim o solidarność i odzew jest bardzo duży. W poniedziałek od rana odbieram telefony z poparciem wielu krajów. Nikt tam nie ma wątpliwości, że polski przykład jest słuszny – mówi Cezary Kulesza. W wyniku rozmów z prezesem PZPN, decyzję o bojkocie rozgrywania meczów z Rosją podjęły również dwie pozostałe reprezentacje, rywalizujące o zakwalifikowanie się na tegoroczne Mistrzostwa Świata w Katarze – Szwecja i Czechy. Do grona federacji wykluczających możliwość grę ze “Sborną” dołączyły m.in. : Anglia, Albania, Dania, Norwegia i Walia.

 

fot.  Leszek Szymański/PAP/

 

 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


%d bloggers like this: