Current track

Title

Artist

Background

Pol’and’Rock Festival znów imprezą podwyższonego ryzyka. Wypowiedź Jerzego Owsiaka

Napisany przez , 15 listopada 2018

Jurek Owsiak powiedział, że Pol’and’Rock Festival 2019 będzie imprezą podwyższonego ryzyka. Skąd te wnioski?

Jurek Owsiak, twórca festiwalu Woodstock, który od 2018 roku funkcjonuje pod nazwą Pol’and’Rock opublikował wiadomość na swoim Facebooku. Wynika z niej, że festiwal otrzyma w 2019 roku status podwyższonego ryzyka.

W programie „Kropka nad i” Moniki Olejnik w TVN 24 gościem był Adam Bielan. Dziennikarka nawiązała w rozmowie do bezpieczeństwa związanego z organizacją marszu z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada przez środowiska narodowe. Senator porównał zgromadzenie do wspomnianego festiwalu i powiedział, że na festiwalu zanotowano 180 przestępstw i 850 przypadków łamania prawa i regulaminu. Owsiak sprostował Bielana i stwierdził, że przestępstw było 140, ale najważniejszą sprawą jest to, że impreza od wielu lat jest dobrze strzeżona, a większość incydentów została zgłoszona w pierwszej kolejności do Pokojowego Patrolu.

Owsiak przyznał, że słowa Bielana nie są przypadkowe i można się spodziewać, że festiwal znów otrzyma status podwyższonego ryzyka:

Senator Adam Bielan nie przypadkowo zestawił te wydarzenia. Pierwszy głos został wypuszczony, podwyższone ryzyko już jest nam narzucone. Żebyśmy nawet nakryli ognioodpornym kloszem teren całego festiwalu, to jeżeli nieznawca rock’and’rolla mówi o tym w taki sposób, to tak będzie.

Mimo to organizator zapewnił, że przygotowania do 25. edycji Pol’and’Rock Festivalu trwają, a koncerty odbędą się. Wyraził także nadzieję na to, że na „najpiękniejszym festiwalu świata” po raz kolejny dopisze frekwencja, która według organizatorów na tegorocznej edycji mogła sięgnąć nawet 700 tysięcy uczestników.

Źródło: www.antyradio.pl


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Kontynuuj czytanie