RADIO FRASZKA

Pół tysiąca książek w choince

Napisany przez , 28 grudnia 2018

Rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą choinkę Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

W konkursie nominowanych było siedem choinek stojących w różnych budynkach Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Głosowanie odbyło się na portalu społecznościowym UJK. Zdecydowanie najwięcej lajków uzyskała choinka z książek, która stoi w czytelni Biblioteki Uniwersyteckiej. Głosowało na nią 341 osób. Drugie miejsce zajęła choinka z Instytutu Sztuk Pięknych (48 głosów).

Choinka w bibliotece składa się z 500 książek i 300 światełek. Wiszą też na niej ozdoby własnoręcznie przygotowane przez pracowników biblioteki.

– Choinka jest ułożona w ten sposób, że na dole znajdują się grubsze książki o twardych okładach, a im wyżej tym książki są cieńsze. Dobierane są także według kolorów, ich tematyka nie ma znaczenia.

-mówił Andrzej Antoniak, dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej.

Praca „świątecznej ekipy” przyniosła pożądany efekt. Studenci i goście biblioteki są zachwyceni i robią sobie zdjęcia na tle choinki.

Otagowano jako