Piłka ręczna: UJK z porażką na własnym parkiecie

Napisany przez , 29 listopada 2020

AZS UJK Kielce uległo na swojej hali drużynie KSSPR Końskie 25:32. To już trzecia z rzędu porażka podopiecznych Tomasza Błaszkiewicza.

Kielczanie po dwóch poprzednich meczach chcieli jak najszybciej zmazać czarną serie i zdobyć komplet punktów na swoim terenie. Przez pierwsze 15 minut na dwubramkowe prowadzenie wyszli goście, trzymając na dystans drużynę AZS-u. Mogłoby się wydawać, że gospodarze zdołają odrobić niewielką stratę przed końcem pierwszej połowy. Zaledwie kilka minut później gra akademików zaczęła być bardzo nerwowa, czego efektem stało się wysokie prowadzenie drużyny z Końskich. Pierwszoplanową postacią od początku do końca tego spotkania był Przemysław Matyjasik. Najskuteczniejszymi zawodnikami w UJK po pierwszej połowie spotkania był Daniel Goliszewski oraz Piotr Gasin.

Druga połowa. Szczypiorniści z Kielc wyszli na drugą część spotkania gotowi na odrabianie strat. Błędy w obronie nie pozwalały jednak zbliżyć się do ekipy z Końskich, a goście wypracowaną 6 bramkową przewagę utrzymywali przez całą drugą połowę. Nawet bardzo dobra skuteczność Goliszewskiego w karnych nie pozwoliła odrobić strat drużynie kieleckiego AZS-u (7/9 – 77%). Nieprzerwanie wysoką skuteczność w ataku gości utrzymywał Przemysław Matyjasik, który był najskuteczniejszym zawodnikiem na boisku, rzucając 13 bramek. Kielczanie zajmują 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 9 punktów.

AZS UJK Kielce – KSSPR Końskie 25:32 (8:16)

Następne spotkanie AZS UJK Kielce rozegra na wyjeździe z KS Viret CMC Zawiercie 6 grudnia o godzinie 17:00.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.