Pierwsze złoto Polaków na IO w Tokio

Napisany przez , 3 sierpnia 2021

Polska sztafeta mieszana 4x 400 m, w której składzie byli: Karol Zalewski, Justyna Święty-Ersetic, Natalia Kaczmarek oraz Kajetan Duszyński zdobyła złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. To pierwszy złoty medal dla naszego kraju i drugi w całej imprezie.

Nasi olimpijczycy jak dotąd nie dostarczyli zbyt wielu powodów do radości. Bardzo szybko odpadli nasi tenisiści – Hubert Hurkacz i Iga Świątek, a koszykarze 3v3 zakończyli zmagania w fazie grupowej. Pierwszy medal w Japonii wywalczyły dopiero wioślarki: Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann, które zdobyły srebro w wyścigu czwórek podwójnych. Na Mazurka Dąbrowskiego w Tokio jednak trzeba było nieco poczekać.

W sobotę do skromnej kolekcji medali Polaków na IO dołączyło złoto, które zdobyła sztafeta mieszana 4x 400 m. Warto wspomnieć, że to pierwsze Igrzyska, na których ta dyscyplina znalazła się w programie zawodów. Nasi reprezentanci wymieniani byli w gronie faworytów do złota, ale trzeba było to potwierdzić na bieżni. Polacy w biegu eliminacyjnym pobili rekord Europy, a w biegu finałowym zdołali go jeszcze poprawić – zakończyli bieg z czasem 3:09.87. Mamy nadzieję, że z Zalewskiego, Duszyńskiego, Święty-Ersetic i Kaczmarek wezmą przykład inni nasi reprezentanci i hymn Polski jeszcze nieraz wybrzmi w Tokio po wygranej Polskich olimpijczyków. Liczymy przede wszystkim na naszych siatkarzy, oraz lekkoatletów, wśród których duże szanse na medal mają min. Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.