Current track

Title

Artist

Background

PIERWSZA PRÓBA PODBOJU EUROPY NIEUDANA

Napisany przez , 22 października 2020

Nasz jedynak w europejskich pucharach, Lech Poznań, przegrał u siebie z Benficą 2:4. Portugalczycy zagrali lepsze spotkanie, ale Poznaniacy pokazali się z fantastycznej strony.

Pomimo porażki, Lech zagrał bardzo dobre spotkanie. Dariusz Żuraw, trener zespołu z Poznania, nie szczędził pochwał zespołowi z Lizbony. – Lech długo grał jak równy z równym. Benfica przeważyła jednak szalę zwycięstwa na swoją korzyść. – Można by było pokusić się o więcej, gdybyśmy wykorzystali nasze sytuacje, ale przeciwnik miał przewagę w ofensywie i to dzisiaj pokazał.

W jednej z sytuacji sędzia nie zdecydował się pokazać czerwonej kartki. Eksperci i sam trener Poznaniaków uważa jednak, że była to błędna decyzja. – Szkoda, że po jednym z ataków nie graliśmy jednego więcej, bo uważam, że w sytuacji z Michałem Skórasiem to jest czerwona kartka. Na 10 sędziów dziewięciu wyciągnęłoby czerwoną kartkę.

O porażce zadecydowała głównie dyspozycja Tomasza Dejewskiego. Abstrahując od jakości Benfiki, to obrońca Lecha brał udział we wszystkich straconych bramkach. W ofensywie Lechici zagrali bardzo dobrze. Mikael Ishak pewnie wykorzystał sytuacje, a Jakub Moder był aktywny – strzelał, był królem środka pola i zdecydowanie najlepszym zawodnikiem podopiecznych Dariusza Żurawa.

Kolejny mecz Lecha już za tydzień z Rangers. Z kolejnym wielkim zespołem i trenerem – po słynnym Jorge Jesusie czas na legendę Liverpoolu – Stevena Gerrarda.


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Kontynuuj czytanie