Current track

Title

Artist

Background

Piątkowy przegląd wiadomości

Napisany przez , 26 kwietnia 2019

  1. Ogród włoski w Pałacu Biskupów Krakowskich znów dostępny dla zwiedzających. Po wymuszonej instalacją rusztowań przerwie, na nowo można podziwiać kwitnące żonkile i hiacynty. Niebawem mają się także pojawić kwiaty na drzewach jabłoni oraz pąki tulipanów, więc pracownicy Muzeum Narodowego w Kielcach tym usilniej zachęcają do wypoczynku wśród przyrody ogrodowej.
  2. W centrum Kielc, na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Małej doszło do zderzenia samochodu z elektryczną hulajnogą. Z relacji świadków wynika, że jadący z dużą prędkością mężczyzna na hulajnodze poruszał się deptakiem i uderzył w auto jadące ulicą Małą. Na miejscu znalazł się zespół pogotowia ratunkowego, jednak kierujący hulajnogą nie doznał poważnych obrażeń. Sprawę bada policja.
  3. Czwartkowa konferencja prasowa zwołana przez władze Kielc okazała się być dość zaskakująca. Otóż, po poinformowaniu zebranych, że sytuacja finansowa miasta jest ciężka, urzędnicy nie zdecydowali się odpowiadać na pytania doprecyzowujące. Raport Regionalnej Izby Obrachunkowej, która analizowała problem, wskazuje na nieprawidłowości w spłacie rat kredytowych i pożyczek, zaciągniętych przez miasto. Na ten raport Urząd przygotowuje odpowiedź i dopiero ona może dać obywatelom wgląd w zamiary władz. Jeśli nie wdrożone zostaną środki naprawcze, konieczne może się okazać  zamrożenie inwestycji miejskich.
  4. Policji udało się zatrzymać 51-letniego mężczyznę, który we wtorek porzucił psa na drodze w pobliżu Kamiennej Woli. Akcję umożliwiło wcześniejsze spisanie numerów rejestracyjnych samochodu sprawcy przez świadków. Zatrzymany oświadczył, że stracił do psa cierpliwość i dlatego zdecydował się go porzucić. Czeka go proces sądowy.
Otagowano jako

Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.