PERFEKCYJNY LECH WYGRYWA ZE STANDARDEM LIEGE

Napisany przez , 5 listopada 2020

Nasza jedyna nadzieja w europejskich pucharach, Lech Poznań, wygrał mecz 3 kolejki Ligi Europy. Po dwóch porażkach z Rangers i Benficą, podopieczni Dariusza Żurawia wygrali ze Standardem Liege 3:1.

Mecz lepiej zaczęli Belgowie, ale to Lechici pierwsi umieścili piłkę w siatce. Bramkę po fantastycznym podaniu Pedro Tiby zdobył Michał Skóraś. Już 8 minut później na tablicy wyników widniał wynik 2:0 – tym razem gola strzelił Mikael Ishak. To jednak nie był koniec emocji w pierwszej połowie. Maxime Lestienne zdobył bramkę kontaktową dla Standardu, a kilkanaście minut później sędzia nie pokazał drugiej żółtej kartki Nicolasowi Gavoriemu.

Druga połowa to już koncert Lechitów. Mikael Ishak 3 minuty po gwizdku rozpoczynającym drugą część spotkania zdobył bramkę na 3:1, a chwile później miał szansę na hattricka. Kamery wychwyciły jednak, że piłka nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej po wybiciu przez obrońcę Standardu.

Poznaniacy dalej mają szansę na awans. W drugim meczu grupy D Ligi Europy Benfica zremisowała z Rangers 3:3, którzy dzielą fotel lidera. Lech zajmuje 3 miejsce w grupie z 3 punktami.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.