Current track

Title

Artist

Background

Odwiedź Oslo!

Napisany przez , 26 stycznia 2020

Oslo, czyli stolica Norwegii jest chętnie odwiedzanym miastem europejskim. Uważane jest za ośrodek pełen obiektów architektonicznych, muzeów, i obiektów na światowym poziomie. Zobacz, co warto odwiedzić w Oslo.

Opera Narodowa

Opera w Oslo położona jest na styku morza i lądu. Gmach jest największym obiektem kulturalnym, który powstał od 700 lat w Norwegii. W kwietniu 2009 roku budynek ten otrzymał nagrodę Miesa van der Rohe. Jest to nagroda przyznawana przez Unię Europejską dla współczesnej architektury.

Pałac Królewski

Pałac Królewski to oficjalna siedziba norweskich monarchów. Jest także wizytówką tego miasta. Obecnie zamieszkiwany jest przez króla Haralda V wraz z małżonką. To właśnie w tym obiekcie odbywają się uroczyste obiady, podczas których podejmowane są najważniejsze decyzje króla. Co roku 17 maja, w święto narodowe Norwegii, podczas uroczystości rodzina królewska pozdrawia Norwegów z balkonu.

Twierdza Akershus

Twierdza zbudowana została w celu obrony stolicy. Dziś znajduje się  w niej szereg muzeów o charakterze militarnym. Wstęp na teren obiektu jest wolny przez cały rok. Na zamku znajduje się też mauzoleum norweskiej rodziny królewskiej.

Źródło: https://www.visitnorway.pl/
Grafika: www.pixabay.com

 

 

Otagowano jako

Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.